Якщо свобода взагалі щось значить, то це право говорити іншим те, чого вони не хочуть чути
Джордж Оруелл, британський письменник і публіцист

Коротко / ПЛАНЕТА

17 липня, 2003 - 00:00

Перший візит міністра оборони — до Польщі

Учора Польщу з одноденним робочим візитом відвідала українська військова делегація на чолі з Міністром оборони України Євгеном Марчуком. Глава українського військового відомства провів переговори зі своїм колегою — Міністром національної оборони Республіки Польщi паном Єжи Шмайдзінським. Сторони обговорили стан та перспективи двостороннього військового співробітництва, перспективи співробітництва нашої держави з країнами Вишеградської групи та у форматі Україна — НАТО, а також питання двостороннього співробітництва у рамках багатонаціональних Стабілізаційних сил в Іраку. Програмою співробітництва між військовими відомствами України та Республіки Польщi на 2003 рік передбачено 68 заходів, з яких 34 — у Польщі, 33 — в Україні та один — у Косово, повідомляє www.mil.gov.ua.

Курс євро знову падаєКурс євро відносно долара впав до найнижчого рівня за останні два місяці після заяви голови Федеральної резервної системи США (ФРС) Алана Грінспена, який сказав, що облікову ставку в США можуть незабаром знизити, щоб підтримати американську економіку та уникнути зростання цін. У вівторок Грінспен заявив, що якщо економіка найближчим часом не продемонструє різке зростання, то облікова ставка може становити менше одного відсотка. Як передає Рейтер, про зниження ставки можуть оголосити вже на наступному засіданні комітету ФРС, призначеному на 12 серпня. Одразу ж після цієї заяви голови ФРС курс євро на американських біржах упав до найнижчого рівня за останні два місяці та становив $1,1175 за євро. Облікову ставку в США наприкінці червня 2003 року було знижено до одного відсотка — вперше за останні 45 років. У ході різкого зростання обмінного курсу євро до долара у першій половині цього року багато економістів висловлювали побоювання, що економіки країн зони євро ризикують «перегрітися». Керівництво Європейського центрального банку у Франкфурті ці побоювання відкидало.

До Туреччини — з візою на два місяці

Влада Туреччини запровадила нову процедуру оформлення віз для громадян України, відповідно до якої українцям у пунктах пропуску через турецький державний кордон оформлятимуть візи терміном дії два місяці. Це дає право багаторазового в’їзду до цієї країни, повідомив журналістам керівник прес-служби МЗС України Маркіян Лубківський. За його словами, про це йдеться у відповідній ноті, яку Посольство Туреччини в Україні направило МЗС України. Раніше візи українцям у пунктах пропуску через держкордон видавали терміном на один місяць. Торік така віза коштувала $10, цього року подорожчала до $20.

Македонія, наступна — Молдова?

Європейський Союз обговорює можливість направлення миротворчого контингенту в Молдову для врегулювання конфлікту з Придністров’ям. З цією пропозицією від імені ОБСЄ до Євросоюзу звернулися Нідерланди. Після зустрічі послів країн Євросоюзу і НАТО представники ЄС повідомили, що остаточне рішення ще не прийняте. За їхнiми словами, під час прийняття рішення будуть враховуватись і російські інтереси, повідомила Бі-Бі-Сі. Консультації з цього питання, як повідомляється, тривають. Вже відбулися зустрічі між представниками ЄС і НАТО, заплановані переговори з цього питання з Росією. Європейські політики сьогодні стверджують, що просто не можуть не звертати увагу на ситуацію у Молдові, оскільки вона опиниться на кордоні з Євросоюзом вже за кілька років після вступу у нього сусідньої Румунії. Між тим, проблема врегулювання придністровської кризи потрапила до порядку денного ЄС не більше, як рік тому. Зараз ЄС перебирає командування над миротворчою операцією у Македонії.

Газета: 
Рубрика: