Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Коротко / ПЛАНЕТА

17 квітня, 2003 - 00:00

Лукашенко має «більш радикальний варіант» Союзу

Білоруська сторона може запропонувати більш радикальний варіант будівництва Союзної держави, передає РІА «Новости». Про це заявив у середу президент Білорусі Олександр Лукашенко, виступаючи зi щорічним посланням парламенту. За його словами, на найближчій зустрічі з Володимиром Путіним він запропонує цей проект. «Поки що більш радикальний варіант Союзної держави не підлягає широкому обговоренню», — сказав президент Білорусі. Він зазначив, що російське керівництво має розуміння позиції білоруської сторони та готовність до конструктивного пошуку шляхів подальшого становлення Союзу на основі принципів суверенної рівності.

У Польщі засуджено поліцейських, які застрелили українця

Польського поліцейського, який застрелив 2001 року українського громадянина Сергія Кудрю, засуджено до двох років позбавлення волі, а його начальника — командуючого поліцейського дорожнього патруля — до одного року і восьми місяців позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на чотири роки. Таке рішення у вівторок прийняв районний суд міста Хельм, повідомляє Польське агентство преси (ПАП). Українця Кудрю було застрелено 26 січня 2001 р. Він разом зі своєю вагітною дружиною їхав в Україну на автомобілі територією Польщі з Чехії, де працював на законних підставах. Поліцейський, який зупинив автомобіль з українцями, вистрілив у Кудрю, коли він вийшов з машини і виймав документи, щоб пред’явити їх для перевірки. Суд визнав, що поліцейський перевищив свої повноваження, скориставшись зброєю, повідомив Інтерфакс-Україна.

У Багдаді затримано палестинського терориста

Центральне командування збройних сил США підтвердило затримання в Багдаді керівника Фронту визволення Палестини Абу Аббаса. Його було заочно засуджено італійським судом до п’яти термінів довічного ув’язнення за захоплення 1985 року бойовиками ФВП у Середземному морі круїзного судна «Акілле Лауро» та вбивство одного з пасажирів, 69-річного американського інваліда Леона Клінгхоффера. Екстремісти вимагали звільнення 50 палестинців, яких утримували в ізраїльських в’язницях. За даними американських розвідувальних органів, більшу частину часу, який минув з моменту захоплення круїзного судна, Абу Аббас провів в Іраку.

Газета: 
Рубрика: