Україно, дозволь мені серед твого безголов'я головою тривожною прорости!..
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, критик часів радянської епохи

Коротко / Планета

18 вересня, 2012 - 00:00

Із гантелями проти старіння

17 вересня 2012 року. Токіо, Японія. «Озброївшись» дерев’яними гантелями і бадьорим настроєм, японці відзначають день поваги до старших, який також слугує своєрідною рекламою здорового способу життя.

ООН: у Сирії дедалі більше іноземних повстанців

У Сирії зростає присутність «іноземних елементів», зокрема джихадистів, заявив голова Незалежної комісії ООН щодо Сирії Пауло Пінейро. За інформацією Пінейро, який є Бразильським експертом у сфері прав людини, деякі з іноземців приєднуються до збройних антиурядових груп, тоді як інші працюють автономно. Комісія також створила оновлений список передбачуваних військових злочинців у Сирії й закликала Радбез ООН передати розслідування злочинів у Сирії до Міжнародного кримінального суду. Фігурантів цього списку не розкривають. Сирійська влада вважає, що антиурядові повстання, які почалися в березні 2011 року, сталися в результаті іноземної змови, а також звинувачують деякі країни Перської затоки й Захід у фінансуванні навчання повстанців, яких вони називають терористами. За півтора року антиурядових виступів, за даними ООН, загинуло більш як 20 тисяч осіб. Як стало відомо вчора, військове керівництво Ірану визнало факт відправлення військовослужбовців Корпусу вартових ісламської революції до сусідніх країн, зокрема до Сирії.

Після вбивства американського посла в Лівії заарештували 50 осіб

Лівійська влада заарештувала 50 осіб у зв’язку з нападом на американське консульство в Бенгазі 11 вересня, повідомляє AFP з посиланням на парламент країни. Нагадаємо, що в результаті нападу загинув посол США в Лівії Кріс Стівенс. Як заявив 16 вересня голова Загального національного конгресу Лівії Мохаммед аль-Магріф, серед учасників нападу на консульство були іноземці,що прибули з різних місць, зокрема й з Малі і Алжиру. Також, за словами аль-Магріфа, напад не був випадковим сплеском агресії, спровокованою появою антиісламського фільму «Невинність мусульман». Слідство дійшло висновку, що атака на консульство планувалася заздалегідь «іноземцями, що проникли до Лівії кілька місяців тому». Окрім посла Кріса Стівенса жертвами нападу на американське диппредставництво в Бенгазі стали ще три особи: співробітник відділу управління інформацією Держдепартаменту Шон Сміт, а також двоє військовослужбовців спецназу ВМС США.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments