Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Коротко / ПЛАНЕТА

25 січня, 2001 - 00:00

Дума обмежила недоторканність Єльцина

Учора російська Дума прийняла у другому читанні законопроект «Про гарантії президенту РФ, що припинив виконання своїх повноважень, і членам його сім’ї», доповнивши його нормою про часткове обмеження недоторканності колишнього глави держави. Законопроект підтримали 275 депутатів, «проти» висловилися 139 чоловік, таких, що утрималися, не було. У документ внесена поправка, згідно з якою колишній глава держави може бути позбавлений недоторканності у разі збудження карної справи за фактом здійснення ним тяжкого злочину в період виконання президентських повноважень. У разі позитивного рішення це питання заступник голови думського комітету, що виступив з доповіддю стосовно законопроекту з державного будівництва, Валерій Гребенников нагадав, що у першому читанні документ був прийнятий в грудні минулого року. Тоді основні розбіжності торкалися питання про склад сім’ї колишнього президента, тобто депутати пропонували уточнити це поняття. При підготовці документа до другого читання, зазначив Гребенников, були внесені поправки з урахуванням пропозицій депутатів. Відповідно до законопроекту поняття «сім’я колишнього президента» потрібно трактувати відповідно до Сімейного і Житлового кодексів РФ.

Число безробітних у світі виросло на 20 мільйонів

Всесвітня організація праці заявила, що кількість безробітних в світі виросла за три останніх роки на 20 мільйонів. Біля мільярда людей, або третина працездатного населення планети, не мають роботи, або не повністю зайняті. У наступному десятиріччі для забезпечення роботою всіх прецездатних потрібно буде створити 500 мільйонів робочих місць. Дві третини з них повинні бути створені в Азії. Всесвітня організація праці виражає побоювання, що одного лише зростання економіки буде недостатньо для працевлаштування додаткового півмільярда чоловік, і закликає уряди всіх країн зробити політику забезпечення зайнятості своїм пріоритетом. Доповідь організації приурочена до завтрашнього відкриття в швейцарському місті Давосі щорічного Світового економічного форуму, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ