Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Коротко / ПЛАНЕТА

30 вересня, 2000 - 00:00

Авіаносець «Мінськ» став парком розваг

Авіаносець «Мінськ», який у роки «холодної війни» був гордістю радянського Тихоокеанського флоту, 1995 року російські власті продали Південній Кореї на металобрухт. Однак через чотири роки авіаносець опинився у китайській гавані міста Шенчжень. Тепер Із корабля знято озброєння, двигун, комунікаційне обладнання. Проте встановлено кулемет-автомат, у який можна опустити монету й розстріляти повітряні кулі. Палубу обладнано всілякими атракціонами і сувенірними будками. Власником авіаносця є приватна китайська компанія «Мінск крафткерріер Індастрі К о . Лтд», яка виклала за корабель $5 млн і витратила $28млн, щоб перетворити його на парк розваг. На палубі в якості експонатів залишилися два Міги-23, копії протичовнових ракет і крилатих ракет великої дальності. У торпедному відсіку обладнано кінотеатр, який демонструє російські військові досягнення.

ПАРЄ прослідкує закриття ЧАЕС

Економічний комітет Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) затвердив представника Великої Британії лорда Понсонбі спеціальним доповідачем з фінансово-економічних проблем, пов’язаних із закриттям Чорнобильської атомної електростанції 15 грудня. Оголошення доповіді з чорнобильської проблеми можливо на січневій сесії ПАРЄ в 2001 році, однак остаточне рішення про дату доповіді буде прийняте на засіданні економічного комітету ПАРЄ 2—4 листопада у Стамбулі.

Розроблено нову комп’ютерну модель натовпу

Комп’ютерну модель, що дозволяє прогнозувати дії натовпу в екстремальних умовах, розробили вчені Німеччини та Угорщини. Ця розробка допоможе при проектуванні різних громадських споруд і стадіонів, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на Бі-Бі-Сі. Програма використовує більш реалістичний підхід, заснований на вивченні поведінки сукупності індивідуумів, а не бездумних мас людей, який грунтується на величезній кількості індивідуальних розрахунків, які стали можливими завдяки потужним комп’ютерам.

Газета: 
Рубрика: