Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Коротко / ПЛАНЕТА

6 листопада, 1999 - 00:00

Союз Росії й Білорусі: бути чи не бути?

За даними опитування, проведеного лабораторією «НОВАК», в Білорусі відзначається тенденція до зменшення числа прихильників об'єднання Росії й Білорусі. На запитання «Якби сьогодні проводився референдум з питання об'єднання Росії й Білорусі в єдину державу, особисто ви проголосували б за або проти?» «За» проголосувало б 35,8%, що приблизно на 4% менше даних серпневого моніторингу громадської думки, «проти» — 37,8% опитаних. У той же час, за даними опитування, проведеного незалежним Агентством регіональних політичних досліджень, в Росії ідею об'єднання двох країн схвалює аж 62% опитаних. Негативно до цього ставиться тільки 15% російських громадян.

Шеварднадзе оголошує війну проти корупції

Президент Грузії Едуард Шеварднадзе наказав своїм підлеглим розробити план приборкання корупції серед урядовців і покласти край тіньовій економіці. Він заявив, що звільнить урядовців, які не братимуть участь у цій кампанії. За словами міністра економіки Грузії Володимира Папава, в «тіні» перебуває майже 40 відсотків економіки країни, а в дрібному бізнесі і сферах послуг — 60 відсотків. Щоправда, на початку 90-х років рівень тіньової економіки сягав 80 відсотків. Очевидно, президент Грузії вирішив ще до початку президентських виборів, які мають відбутися у квітні наступного року, довести громадянам країни, що є гідним кандидатом на посаду президента.

Комп'ютер прийшов у сільську школу в Камбоджі

Американський філантроп Бернард Крішнер подарував камбоджійському селу Робап школу, оснащену за останнім словом техніки. У класах є комп'ютери, і школярі зможуть спілкуватися з зовнішнім світом через супутникову антену. Електроенергію виробляють дві сонячні батареї. У Камбоджі планується будівництво ще 200 таких шкіл. Кошти для цього виділяє японський фонд допомоги, який очолює Крішнер, колишній журналіст. До цього цей фонд створив першу щоденну англомовну газету «Камбоджіа дейлі». Він також збудував у Пномпені дім для сиріт, де їх навчають комп'ютерній грамоті.

За повідомленнями агентств АП та Інтерфакс

Газета: 
Рубрика: