Інколи здається, що історія нічого не вчить. Але це не так. Вона таки вчить — якщо в цієї вчительки життя НАВЧАЮТЬСЯ
Володимир Панченко, український літературний критик, літературознавець, письменник

Коротко / ПЛАНЕТА

8 вересня, 2010 - 00:00

Командуючий НАТО проти спалювання Корану

Командувач силами НАТО в Афганістані генерал Девід Петреус заявив, що запланована у США на 11 вересня акція спалювання Корану може призвести до загострення напруженості «не лише в Кабулі, а й у всьому світі», — передає Бі-Бі-Сі.

Американський пастор Террі Джонс із Флориди готується цього тижня влаштувати вогнище з декількох екземплярів Корану, щоб у такий спосіб відзначити річницю подій 11 вересня 2001 року.

На думку Петреуса, дії Джонса та його прибічників можуть поставити під загрозу безпеку американських військовослужбовців у Афганістані.

«Це повторює акції, що влаштовуються талібаном, і може обернутися серйозними проблемами», — відзначив генерал Петреус.

«Не лише тут, у Афганістані, а й усюди у світі ми ведемо діалог із мусульманським співтовариством», — додав він.

Посольство США в Афганістані обнародувало заяву, яка засуджує плани пастора Джонса влаштувати спалювання Корану.

В даний час у країні розміщені підрозділи миротворчої коаліції загальною чисельністю близько 150 тис. чоловік.

Працівники лондонського метро оголосили страйк

Мільйони пасажирів у британській столиці вимушені користуватися іншими видами транспорту через 24-годинний страйк працівників лондонського метро. Він охопив майже всі лінії підземки. Рух повністю або частково перекритий на всіх лініях, за винятком північного напрямку. Працівники допоміжних служб почали страйк о п’ятій годині вечора у понеділок, а через чотири години до них приєдналися машиністи, стрілочники й персонал станцій, протестуючи проти звільнень.

Президент Калмикії йде у відставку

Президент Калмикії Кірсан Ілюмжинов оголосив, що збирається залишити свою посаду наприкінці жовтня, коли закінчується черговий термін його повноважень.

Він очолює республіку з 1993 року, і нинішній термін для нього фактично четвертий.

Згідно з процедурою, введеною торік, президент Росії Дмитро Медведєв вибере нового президента Калмикії зі списку, який йому запропонує партія «Єдина Росія», що має більшість голосів у народному хуралі республіки.

Дитячих смертей могло б бути менше

Міжнародна гуманітарна організація Save the Children (Врятуйте дітей) повідомляє у своїй доповіді, що за останні десять років можна було уникнути, щонайменше, чотирьох мільйонів дитячих смертей у всьому світі, передає Бі-Бі-Сі. Автори доповіді вважають, що такий високий показник дитячої смертності пов’язаний із нездатністю країн, що розвиваються, вчасно надати допомогу бідним верствам населення. В опублікованій паралельно доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) також робиться наголос на величезну різницю в умовах життя дітей у розвинених країнах та країнах, що розвиваються. Згідно з ЮНІСЕФ, у дітей із бідних сімей планети ризик померти вдвічі вищий, ніж у дітей з багатих сімей. Проте, підкреслюють автори, як показує досвід деяких країн, створення спеціальних програм допомоги зумовлює помітне скорочення показників дитячої смертності.

Францію захлеснула хвиля обурення

Вчора у Франції пройшов масштабний страйк проти запропонованих урядом пенсійних реформ. Сьогодні парламент Франції приступив до їхнього розгляду. Перебої, а місцями й повне призупинення спостерігалися в роботі громадського транспорту, банків, аеропортів і пошти.

За підрахунками профспілкових лідерів, на вулиці французьких міст вийшли сотні тисяч працівників приватного і державного секторів. Основна причина невдоволеності — намір влади збільшити пенсійний вік з 60 до 62 років, а вік для отримання повних пенсійних виплат із 65 до 67 років.

Тим часом, президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що не збирається відмовлятися від задуманого. Пенсійні перетворення — одна з основних реформ, що він планує втілити в життя за два роки, що залишаються до закінчення його президентського терміну.

Прем’єр Греції майже повністю розформував кабінет

Прем’єр-міністр Греції Георгіос Папандреу провів серйозні перестановки в Кабінеті міністрів. Портфель удалося зберегти лише міністру фінансів країни. На думку аналітиків, на такі кардинальні заходи грецький прем’єр пішов, аби підтримати стабілізацію ситуації в економічній і соціальній сферах і заспокоїти виборців, розгніваних введенням у країні жорстких заходів економії. Як екстрені заходи з порятунку економіки влада країни запланувала скорочення витрат на соціальне забезпечення, скорочення оборонних витрат, замороження заробітної плати в бюджетній сфері, а також закриття третини іноземних відділень грецького управління туризму.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ