Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Коротко / ПЛАНЕТА

3 серпня, 2010 - 00:00

Туреччину пообіцяли оцінити «неупереджено»

Керівник німецької дипломатії Ѓідо Вестервелле протягом візиту до Стамбула заявив, що процес приєднання Туреччини до Євросоюзу «не є автоматичним». Він закликав турецьку владу й суспільство продовжити роботу з виконання умов для вступу в ЄС, пообіцявши, що Європа, зі свого боку, оцінить їхні зусилля неупереджено й об’єктивно. «Дозвольте мені спробувати виразити вашою мовою (так ми уникнемо непорозумінь) те, що я думаю: «Курс Туреччини — на Європу!» — виголосив Вестервелле по-турецькому під оплески приймаючої сторони. Напередодні візиту Вестервелле в Туреччині побував британський прем’єр Девід Камерон. Він розкритикував повільний темп перемов про приєднання Анкари до Європейського Союзу, виразив незадоволеність позицією низки країн ЄС, що «бойкотують», за його словами, зусилля Туреччини. Ця країна офіційно веде переговори про євроінтеграцію з 2005 року. Група членів ЄС на чолі з Францією й Німеччиною не бажають її вступу, пропонуючи Анкарі інший формат співробітництва — привілейоване партнерство. Влада Туреччини вже заявила, що це їх не влаштовує.

«Акція 31»: десятки затриманих у Москві та Петербурзі

У Москві та Санкт-Петербурзі відбулися несанкціоновані акції опозиції на захист 31-ї статті Конституції РФ, у яких, за даними ГУВС, взяли участь близько 300 чоловік. За оцінками представників опозиції, лише в акції на Тріумфальній площі в Москві взяли участь понад 500 осіб. На самому початку мітингу на Тріумфальній міліція затримала одного з лідерів руху «Солідарність» Бориса Нємцова й очільника «Лівого фронту» Сергія Удальцова. Згідно з даними ГУВС, усього під час акції опозиції в Москві було затримано 75 чоловік. За повідомленнями з Петербурга, на станції метро «Гостинний двір» було затримано більше ніж 60 учасників акції «Стратегія-31». Близько 22.00 за московським часом Нємцов, Удальцов і останні затримані на Тріумфальній площі залишили будівлю ВВС «Тверське». Як сказав журналістам Борис Нємцов, його «намагаються звинуватити за статтею 19.3: «Непокора співробітникам міліції», покарання 15 діб». Акції та пікети на захист 31-ї статті Конституції пройшли в суботу й у інших містах Росії. Повідомляють про пікети й мітинги у Владивостоку, Єкатеринбургу, Кургані, Ставрополі, Челябінську та Петрозаводську. Російська опозиція вже досить давно проводить кожного місяця, у якому є 31-е число, публічні акції з метою нагадати владі й суспільству про статтю 31 Конституції РФ, яка декларує право громадян на мирні зібрання. Досі подібні спроби незмінно закінчувалися застосуванням сили й затриманням учасників.

Понад 1000 чоловік загинуло в повенях у Пакистані

У Пакистані тривають заходи з порятунку людей і надання допомоги постраждалим від повені на північному заході країни, де сильні паводки, що їх викликали мусонні дощі, уже забрали життя щонайменше однієї тисячі чоловік. Влада повідомляє, що в рятувальній операції бере участь понад 30 тисяч військовослужбовців. Є побоювання, що найближчими днями в деяких районах дощі не вщухнуть, і загроза подальших повеней зберігатиметься. Багато районів на північному заході країни продовжують залишатися під водою й влада побоюється, що масштаб руйнувань, коли туди буде повністю відкритий доступ, виявиться набагато значнішим, ніж зараз вважають. Як повідомив Муджахід Хан, представник неурядової організації з надання допомоги Edhi Foundation, більш ніж половина загиблих жили в повітах Сват і Шанѓла. За даними Управління ООН із координації гуманітарної допомоги (UNOCHA), у результаті повеней у Пакистані порушено добробут близько одного мільйона людей. Як повідомляє ООН, повеней подібної руйнівної сили на північному заході Пакистану не було з 1929 року. Пакистан не зробив офіційного запиту до міжнародного співтовариства з проханням надати допомогу, проте звернувся до низки донорів із закликом відгукнутися на це стихійне лихо. Також через кордон у Афганістані, де повені затопили чотири провінції, від буйства стихії загинуло щонайменше 60 чоловік.

Рауль Кастро: Куба не зрадить соціалізму

Президент Куби Рауль Кастро не планує масштабних ринкових реформ, які були б направлені на пожвавлення економіки, і не має наміру міняти соціалістичний шлях розвитку країни. Проте він обіцяє скоротити роль держави в деяких сферах і здійснити послаблення, що принесуть людям більше економічної свободи, — такі, як робота на себе й заняття малим бізнесом. Ці заходи, реалізацію яких Гавана розпочне негайно, направлені на скорочення держвитрат, підкреслив президент. Виступаючи в стінах Національної асамблеї, Рауль сказав, що знає про те, що кубинський народ чекає кроків щодо виведення країни з глибокої економічної кризи. У той самий час він попередив, що службовцям держсектора, продуктивність праці яких залишає бажати кращого, доведеться шукати іншої роботи. «Ми повинні назавжди покласти край уявленню про те, що Куба — це єдина країна у світі, де ти можеш жити, не працюючи», — додав президент. При цьому він спростував припущення, що з’явилися в західній пресі, про те, що Гавана планує економічні реформи, засновані на «капіталістичних рецептах». Планова економіка Куби в останні два роки опинилася в лещатах жорстокої кризи, і країна була вимушена різко скоротити обсяги імпорту. Причиною стало падіння світових цін на нікель, що є основною статтею кубинського експорту, а також скорочення числа туристів. Опріч того, на стані справ позначається американське торговельне ембарго, що діє вже 48 років, із часів кубинської революції, що привела до влади режим Фіделя Кастро.

Газета: 
Рубрика: