Труднощі подолання гір лишилися позаду. Перед нами — труднощі руху рівниною.
Бертольт Брехт, німецький письменник, драматург, громадський діяч.

Коротко / Планета

1 серпня, 2012 - 00:00

Навального звинуватили у справі «Кіровлісу» й узяли підписку про невиїзд

Слідчий комітет Росії висунув опозиціонерові Олексієві Навальному звинувачення у справі «Кіровлісу». Як запобіжний захід із нього було взято підписку про невиїзд. Навального звинувачують у тому, що він, працюючи радником губернатора Кіровської області на громадських засадах, 2009 року нібито переконав гендиректора ДУП «Кіровліс» підписати невигідну угоду про реалізацію лісопродукції, внаслідок чого підприємству було завдано збитків на суму понад мільйон рублів. Сам Навальний вважає, що висунуті йому звинувачення суперечать його свідченням і свідченням інших свідків. «Це звинувачення дивне й абсурдне. Мені змінили всю фабулу звинувачення, і зроблено це, швидше за все, для того, аби по телебаченню сьогодні в новинах сказали, що Навальний украв 16 мільйонів. А з цифрами, мовляв, розбиратися будемо потім. Уся фабула цього звинувачення суперечить моїм свідченням і свідченням інших свідків», — оголосив Навальний після судового засідання журналістам. Нагадаємо, кримінальну справу було порушено у травні 2011 року, а у квітні цього року Слідчий комітет Кіровської області припинив її розгляд «за відсутністю складу злочину». Проте на початку червня глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін на нараді фактично зажадав від підлеглих відновити справу. Її було відновлено і при цьому передано до головного слідчого управління СКР.

Греки не домовилися про скорочення витрат

Грецькі політики з правлячої трипартійної коаліції не змогли домовитися про скорочення витрат на 11,5 млрд євро. Цього від Афін вимагає «трійка» міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центральний банк і МВФ). Без цього греки не зможуть отримати черговий транш фінансової допомоги, й у разі найгіршого розвитку подій країні загрожує дефолт уже 20 серпня. «Головна проблема полягає в тому, щоб зроблений нами вибір не поставив крапку на можливості подальших переговорів і передусім не зруйнував майбутнє Греції як члена зони євро», — заявив присутній на нараді міністр фінансів Греції Янніс Стурнарас, передає Euronews. Переговори будуть продовжені. За словами лідера лівоцентристської партії ПАСОК Евангелоса Венізелоса, нові заходи економії повинні будуть враховувати набагато глибший, ніж планувалося раніше, економічний спад у країні. «При скороченні бюджетного дефіциту слід брати до уваги той факт, що в нас рецесія, на жаль, набагато глибша, ніж підрахували наші інституційні партнери», — зазначив Венізелос.

Росія залишилася в списку країн — порушників релігійних свобод

У Російській федерації як і раніше зберігаються обмеження свободи віросповідання щодо невеликих релігійних груп. Такого висновку дійшли автори доповіді про релігійні свободи в світі 2011 року, представленої Держдепартаментом США днями. Як сказано в доповіді, влада Росії забезпечує свободу віросповідання, хоча низка невеликих релігійних груп досі стикається з певними труднощами. Автори також зазначають, що хоча в Росії офіційно відсутня державна релігія, Російська православна церква й низка інших «традиційних» релігійних об’єднань отримують від влади низку преференцій. До найзначніших порушень релігійних свобод, зафіксованих у РФ 2011 року, входять використання закону про боротьбу з екстремізмом щодо релігійних меншин, відмова в реєстрації релігійних об’єднань, перешкода в доступі до місць для богослужінь і відмова у візах релігійним діячам. У доповіді також наголошується, що в Росії продовжують невеликими накладами виходити радикально-націоналістичні газети, що публікують антисемітські, антиісламські й ксенофобські матеріали. Подібні видання доступні на всій території країни. Автори доповіді розмістили Росію в списку країн, де релігійні свободи порушуються найбільше. Окрім РФ до цього списку включені Афганістан, В’єтнам, Іран, Китай, Куба, Пакистан, Саудівська Аравія, Північна Корея, Сирія, Судан, Узбекистан та ін.

Генсек ООН побоюється релігійної війни у Сирії

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив побоювання з приводу спалаху релігійної війни в Сирії. Він вимагає негайного припинення облоги Алеппо, економічного центру Сирії, який повстанці обіцяють зробити «могилою режиму» Башара Асада. Після нещодавнього обстрілу сирійськими військами автоколони міжнародних спостерігачів біля міста Хомс, Пан Гі Мун вимагає негайного припинення кровопролиття в Сирії. «Ця ситуація неприйнятна. У Сирії щодня гине понад 100 людей», — заявив він учора в Нью-Йорку. Генсек додав, що посилення боїв не може бути відповіддю, а також висловив глибоке занепокоєння тим, що Дамаск застосовує різні види важких озброєнь, зокрема бойові літаки, вертольоти й важкі гармати.

У Афганістані почалася широкомасштабна військова операція

Учора вранці в південній афганській провінції Кандагар почалася широкомасштабна військова операція, в якій беруть участь частини афганської національної армії (АНА) й підрозділу військ іноземної коаліції. Як повідомляється, операцією під кодовою назвою Навід (Благовіст) керуватиме командування 205-го корпусу АНА, а військовослужбовці міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF) сприятимуть афганцям у розмінуванні місцевості. Операція, розрахована на шість місяців, за даними армійського командування, відбудеться в північних областях провінції Кандагар, багато районів яких контролюють бойовики радикального руху Талібан. За словами заступника губернатора Кандагару Абдули Кайюма Патьяла, «раніше цим районам приділялося дуже мало уваги, тому бунтівникам удалося там закріпитися». Він вважає, що головною небезпекою для сил безпеки й мирного населення в цих областях є міни й саморобні вибухові пристрої.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ