Найбільша і найважливіша частина виховання кожного — це те, що ми даємо собі самі.
Едвард Ґіббон, британський історик, член Парламенту Великої Британії

Коротко / ПЛАНЕТА

21 листопада, 2009 - 00:00

Вестервеллє — за стратегічне співробітництво з Росією

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервеллє виступає за подальше поліпшення відносин з Росією. «Без жодних «якщо» й «але» — ми хочемо бути з Росією стратегічними партнерами», — заявив учора голова МЗС ФРН під час зустрічі в Москві зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. За словами Вестервеллє, стратегічне партнерство Німеччини й Росії йде на благо як народів обох країн, так і усього міжнародного співробітництва. Міністр закордонних справ ФРН заявив про бажання Німеччині бути для Росії більше, ніж просто хорошим торговим і економічним партнером, передає агентство Dpa. «Ми маємо намір розвивати співробітництво від юстиції до культури та поглиблювати дружбу між нашими народами», — наголосив він. Зі свого боку голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Москва вітає готовність Берліна ратифікувати Договір про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ). Лавров також зазначив, що і він, і його німецький колега задоволені тим, як розвиваються події, пов’язані з газопроводом «Північний потік».

Обама вступив у листування з кубинською дисиденткою

Президент США Барак Обама залишив повідомлення у блогу Generacion Y, що належить кубинській дисидентці Йоані Санчес. У своєму повідомленні Обама відповідає на питання Йоані, що стосуються відносин між США та Кубою. Зокрема, він зазначив, що ознаками «потепління» у взаєминах двох країн можна вважати розпочаті переговори про ослаблення ембарго, введеного 47 років тому американською владою, а також діалог про залагодження питань міграції та налагодження стабільного поштового сполучення. Але при цьому президент підкреслив, що значне поліпшення двосторонніх відносин можливе лише у випадку, якщо кубинська влада почне забезпечувати дотримання прав людини і звільнить політв’язнів. Обама підтвердив, що у діалозі з Гаваною не збирається виставляти попередніх умов, однак «переговорів просто заради переговорів» він не приймає. Президент також нагадав, що зміни на краще на Кубі можливі тільки в тому випадку, якщо ініціатива виходитиме від самих кубинців. Окрім того, він запевнив, що США не планують військової інтервенції на Острів Свободи з метою встановлення демократії. За словами кубинки, крім Обами, лист із питаннями про відносини Америки й Куби отримав від неї і Рауль Кастро, але не відповів. 34-річна Йоані Санчес є одним із найвідоміших критиків кубинського режиму, її блог неодноразово блокувався владою.

Японія наполягає на «незаконному захопленні» Південних Курилів

Японський уряд у відповіді на депутатський запит сформулював сучасний стан чотирьох Південнокурильських островів як «незаконно зайняті Російською Федерацією». Як повідомила вчора інформаційна агенція Кіодо Цусін, таке рішення було прийняте на засіданні кабінету міністрів. Формулювання про «незаконне захоплення» островів прозвучало 17 жовтня цього року з вуст міністра транспорту Японії Сейдзі Маехара, котрий за сумісництвом обіймає пост відповідального міністра у справах Окінави та Північних територій, як у Японії називають чотири Південнокурильські острови — Кунашир, Ітуруп, Шикотан і Хабомаї. Ця репліка викликала неоднозначну реакцію серед депутатів японського парламенту. Голова парламентського комітету з міжнародних справ Мунео Судзукі надіслав відповідний запит в уряд. Уряд Юкіо Хатоями, зазначає агенція, підтвердив позицію Японії про те, що чотири острови, що знаходилися майже до самого кінця Другої світової війни під суверенітетом Японії, були незадовго до кінця війни незаконно зайняті радянською армією. Одночасно з цим у відповіді на депутатський запит говориться, що «якщо приналежність островів буде визначена, Японія готова гнучко розглядати питання про терміни, форму й умови (їхньої) передачі».

Антикорупційна присяга Карзая

Хамід Карзай вдруге вступив на посаду президента Афганістану. У ході церемонії інавгурації, яка проходила в президентському палаці в афганській столиці — Кабулі, він пообіцяв розвивати власні збройні сили країни, щоб забезпечувати в Афганістані мир, який допоможе піднести економіку. Як відомо, світова спільнота останнім часом посилює тиск на афганського президента, закликаючи його втихомирити пануючу в країні корупцію та погрожуючи в іншому випадку припинити поставки гуманітарної допомоги. Виступаючи напередодні в Кабулі, держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що для Афганістану настав «переломний момент» і в афганського президента є шанс продемонструвати світові прагнення поліпшити життя громадян своєї країни. Карзай у свою чергу у своїй інавгураційній промові знову закликав спрямовувати міжнародну допомогу прямо афганському урядові, а не за посередництвом численних добродійних організацій. Він також закликав повстанців-талібів скласти зброю та розпочати співпрацю з правоохоронними органами: це, за його словами, дозволить відмовитися від військової допомоги НАТО й вивести з країни міжнародний контингент. У інавгураційній промові переобраний афганський президент поклявся в ім’я Аллаха всіма силами захищати священну ісламську релігію, конституцію, афганські закони, незалежність, територіальну цілісність Афганської держави, інтереси всього афганського народу, вести народ шляхом щастя та процвітання.

Газета: 
Рубрика: