Надмірна спрага влади призвела до падіння ангелів; надмірна спрага знання призводить до падіння людини; але милосердя не може бути надмірним і не заподіє шкоди ні ангелу, ні людині.
Френсіс Бекон, англійський політик, державний діяч, вчений, філософ і есеїст

Коротко / ПЛАНЕТА

13 жовтня, 2009 - 00:00

Португальська «нічия» на виборах

Муніципальні вибори, що відбулися минулими вихідними у Португалії, не визначили явного переможця. Правляча Соціалістична партія вперше в історії завоювала абсолютну більшість в муніципальних зборах Ліссабона й зберегла за собою посаду мера столиці. На виборах соціалісти набрали найбільшу кількість голосів. Соціалістична партія перемогла в 131 муніципалітеті, опозиційна соціал-демократична в 140-му. Також соціал-демократи знову святкують перемогу в «північній столиці» Португалії — місті Порту. «Соціалістична партія, без сумніву, найпопулярніша на цих муніципальних виборах. За неї проголосувало понад 2 млн. виборців», — заявив лідер партії Жозе Сократеш. «Муніципальні вибори, які відбулися сьогодні, принесли перемогу Соціал-демократичній партії, оскільки вона прийшла до влади в більшій кількості мерій, ніж Соціалістична партія», — упевнена лідер соціал-демократів Мануела Феррейра Лейте. Таким чином, на виборах зафіксована «нічия» між найбільшими політичними партіями Португалії. Третє місце, набравши менш як 10% голосів, посіла очолювана комуністами Об’єднана демократична коаліція.

Російська опозиція заявляє про порушення на виборах

Опозиційні партії Росії заявляють про численні порушення під час голосування на муніципальних і регіональних виборах у всіх регіонах країни. Зокрема, спостерігачі «Яблока» стверджують: виявили в Москві на виборчих дільницях соцпрацівників і представників управ, які вели облік громадян, що проголосували. Серед опозиційних партій б’ють на сполох не лише спостерігачі від «Яблока», а й представники КПРФ: за їхніми словами, порушень під час виборів було навіть більше, ніж у попередні роки, й вони збираються оскаржувати підсумки голосування. В інтерв’ю Бі-бі-сі член політради партії «Правое дело» Борис Надєждін висловив думку, що головним порушенням стала «кричуща, катастрофічна, небачена в цивілізованому світі нерівність учасників виборів», що виразилося у відмові зареєструвати декого з них. Окрім того, за його словами, на результати голосування вплинуло широке використання адміністративного ресурсу. У неділю в Росії відбувся єдиний день голосування. У більш як 70 регіонах відбулися вибори регіональних законодавчих зборів, депутатів міських представницьких органів і голов муніципалітетів. За попередніми даними, представники партії «Единая Россия» перемагають — як у одномандатних округах, так і за партійними списками.

Берлусконі критикує ЗМIІ

Глава італійського уряду Сільвіо Берлусконі виголосив критику на адресу італійських і закордонних ЗМІ. Прем’єр-міністр нерідко виявлявся в центрі уваги преси у зв’язку зі скандалами, пов’язаними як із фінансовими оборудками, так і з його особистим життям. Виступаючи на конференції своєї партії «Народ свободи», Берлусконі заявив: «Це абсурдні й безглузді обвинувачення, але вони, втім, шкодять як прем’єр-міністру, так і всій Італії. Скажу вам прямо — вони ганьблять і прем’єр-міністра, і нашу демократію, і нашу країну». Минулого тижня рішенням Конституційного суду прем’єр-міністр був позбавлений судової недоторканності. Суд постановив, що відповідний закон, ухвалений урядом Берлусконі минулого року, порушує норму Конституції про рівність громадян перед законом. Euronews.net повідомляє, що більш як половина італійців підтримують рішення суду, при цьому лише чверть опитаних підтримали ідею проведення дострокових виборів і дострокового припинення повноважень прем’єр-міністра. Тепер Берлусконі загрожують обвинувачення в підкупі свідка для надання помилкових свідчень і у фінансових маніпуляціях телеконцерну Mediaset.

Газета: 
Рубрика: