Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

25 липня, 2009 - 00:00

Iсландія подала заявку на вступ до ЄС

Ісландія подала офіційну заявку на вступ у Євросоюз, повідомляє AFP. Рівно тиждень тому за подання заявки проголосував парламент Ісландії. Дипломатична церемонія пройшла в міністерстві іноземних справ Швеції у Стокгольмі, оскільки зараз у ЄС головує Швеція. Тепер заявку на вступ Ісландії до ЄС повинні схвалити всі 27 країн-членів Євросоюзу. Після цього за вступ до ЄС на референдумі проголосують жителі Ісландії. Як передає BBC News, голова парламентського комітету Ісландії з Євросоюзу Арні Тор Сігурдссон заявив, що навіть за успішного результату одного та другого голосування, Ісландія вступить у ЄС не раніше 2013 року. Як повідомляє AFP, Ісландія має міцні зв’язки з Європою: країна входить до Шенгенської зони та Європейської економічної зони. Однак, за даними BBC, жителі Ісландії налаштовані скептично щодо питання приєднання до ЄС, оскільки побоюються, що прийняті в ЄС квоти на вилов риби можуть нанести збиток риболовецькій промисловості країни. З іншого боку, багато хто сподівається, що членство в Євросоюзі сприятиме фінансовому відновленню Ісландії, яка серйозно постраждала від кризи.

У США за корупцію заарештовані понад 40 осіб

Співробітники ФБР заарештували 44 особи, включаючи мерів міст, які, як стверджується, були причетні до широкомасштабної корупції. Серед затриманих — мери трьох міст у штаті Нью-Джерсі та два члени законодавчого органу штату. Триста співробітників ФБР провели рейди за десятками адрес у штатах Нью-Джерсі та Нью-Йорк у рамках розслідування у справі про корупцію і відмивання грошей. Представники ФБР зазначають, що спочатку розслідування було зосереджене на мережі, яка, як вважають, займалася відмиванням десятків мільйонів доларів через благодійні організації під керівництвом рабинів у штаті Нью-Джерсі та сусідньому Нью-Йорку. Згодом розслідування зайнялося справою про ймовірну корупцію офіційних осіб, пов’язану з бумом будівництва в Нью-Джерсі. Виконуючий обов’язки генерального прокурора штату Ральф Марра зазначає, що «судячи з усього, ніхто не хотів залишатися осторонь, і корупція була дуже поширена. Для обвинувачених корупція стала способом життя». За його словами, політики «з готовністю виставили себе на продаж». Як передає Бі-Бі-Сі, мережа з відмивання грошей, як вважають, охоплювала США, Ізраїль та Швейцарію.

ОБСЄ розчарована виборами в Киргизстані

Президентські вибори в Киргизстані не відповідають стандартам ОБСЄ. Про це вчора заявив голова місії спостерігачів ОБСЄ сенатор Консільо Ді Ніньо. «Визнаючи низку позитивних елементів, ми були розчаровані президентськими виборами в Киргизстані, що пройшли 23 липня, і вважаємо, що вони не відповідають ключовим зобов’язанням ОБСЄ щодо проведення виборів», — зазначив Ді Ніньо на прес-конференції в Бішкеку. Зокрема, за його словами, на виборах використовувався адміністративний ресурс, були випадки залякування виборців. За даними центральної комісії з виборів і проведення референдумів у Киргизстані, на виборах лідирує діючий глава республіки Курманбек Бакієв. Інші кандидати на посаду президента республіки значно відстають від нинішнього глави держави. Приблизно такі самі дані були отримані за підсумками exit-polls, проведених службою «Соцінформ» спільно з громадським фондом «Баштама» на виходах із виборчих дільниць. Від участі у виборах відмовилися два кандидати: представник об’єднаної опозиції Алмазбек Атамбаєв (за попередніми даними, він набрав близько семи відсотків голосів) і самовисуванець, лікар-нарколог, Женішбек Назаралієв. Вони заявили, що на виборах президента Киргизстану допускаються масові порушення. Ввечері біля штабу опозиційного кандидата Алмазбека Атамбаєва зібралося декілька сотень його прихильників. За іншими даними, їх було кілька тисяч. Вони прийшли на поклик лідерів опозиційних сил. Учасники імпровізованого мітингу збиралися пройти маршем до будівлі центральної виборчої комісії, однак пізніше розійшлися додому. Лідери киргизької опозиції заявили, що переносять акцію протесту на найближчі дні.

Байден ставить Саакашвілі у приклад школярам

Віце-президент США Джо Байден у ході свого візиту до Грузії провів зустріч із дітьми. В основному це були школярі із сімей, які змушені були залишити свої будинки у Південній Осетії та Абхазії після серпневого військового конфлікту. Байден слухав дитячі розповіді про пережите у дні війни, відповідав на запитання і розповідав їм про себе. Віце-президент розповів про те, як заїкався у дитинстві й не міг зізнатися дівчинці у своїх почуттях, про трагедії своєї сім’ї, яка зробила його сильнішим духом, про те, як важливо знайти та розвивати свій талант із дитинства. Байден закликав дитячу аудиторію «брати приклад з дуже розумного й талановитого президента Грузії». Із дітьми Байден розмовляв довше, ніж із делегацією парламенту — майже 1,5 години. Напередодні, під час вечері у президентському палаці у Тбілісі, Джо Байден заявив, що необхідно встановити тісний зв’язок не лише між урядами, але й між народами. «Ми вітаємо грузинських студентів, які прибудуть до Америки на навчання, американські студенти також приїдуть до Грузії», — заявив Джо Байден.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ