Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Коротко / ПЛАНЕТА

25 червня, 2008 - 00:00

Антикорупційна п’ятирічка прийнята в Китаї

Центральний комітет Комуністичної партії Китаю (ЦК КПК) розкрив деталі п’ятирічного плану (2008—2012 роки) з боротьби з корупцією, повідомляє агентство Сіньхуа. Зокрема, влада КНР збирається зосередитися на викоріненні марних витрат бюджетних коштів керівниками держкорпорацій. Їм наказано сформувати прозору демократичну систему управління держкомпаніями. Крім того, партія обіцяє заснувати спеціальний комітет, якому Політбюро ЦК КПК звітуватиме про свої дії з викорінення корупції. Партія також закликає китайські ЗМІ ширше брати участь у виявленні зловживань серед китайських чиновників. Усім органам партії наказано неухильно виконувати всі деталі нового плану. Згідно з доповіддю «Протистояння корупції» компанії PricewaterhouseCoopers, у Китаї 72 % голів компаній вважають корупцію «природною» і вважають, що її неможливо викоренити.

Маккейн вважає нафту стратегічною зброєю

У сьогоднішньому світі нафта стала стратегічною зброєю, і тому для США надто важливо перервати залежність від іноземних нафтопостачань, які до того ж збагачують найрепресивніші диктатури світу. Про це заявив виборчий штаб лідера президентської гонки в республіканців сенатора Джона Маккейна. У своєму виступі республіканський кандидат у президенти США підкреслив негативні наслідки залежності країни від імпорту нафти. «Найгірше, що будучи залежними від іноземної нафти, ми збагачуємо поганих гравців світу, деякі з яких фінансують терористів», — заявив Маккейн. У заяві штабу, зокрема, повідомляється, що від продажу нафти іноземним країнам Іран минулого року отримав $66 млрд., і це багатство заохочує Іран фінансувати терористів, погрожувати Ізраїлю та ігнорувати міжнародні зусилля, направлені на те, щоб не допустити розробку ним, Іраном, ядерної зброї. Крім того, Маккейн виступив з ініціативою про установу в США державної премії в розмірі $300 млн. за винахід і розробку нових автомобільних електричних акумуляторів, що дозволять різко збільшити економічність автомашин із гібридним двигуном, які існують сьогодні.

Колишнього прем’єра Пакистану не допустили до виборів

Пакистанський суд заборонив колишньому прем’єр-міністру країни Навазу Шаріфу брати участь у додаткових парламентських виборах, що повинні відбутися цього тижня. Рішення було прийняте на підставі його судимості 1999 року. Раніше виборча комісія дала зрозуміти, що готова допустити Шаріфа до виборів, однак суд наклав заборону на участь у них колишнього прем’єр-міністра, а нині — лідера опозиційної Мусульманської ліги. Судді, які винесли вердикт Навазу Шаріфу, були призначені його суперником — президентом Первезом Мушаррафом. Представники Мусульманської ліги назвали рішення суду політично мотивованим. У результаті у виборах не братимуть участь ні Шаріф, ні лідер опозиційної Народної партії Пакистану і вдівець Беназір Бхутто Асіф Алі Зардарі. На знак протесту прихильники Шаріфа влаштували учора страйк на вулицях Ісламабада перед будівлею уряду. Вони викрикували погрози на адресу суддів, які ухвалили рішення про заборону брати участь у виборах Навазу, а також палили портрети Первеза Мушаррафа.

У Туркменістані дозволена передплата на іноземну пресу

Центральні органи влади й управління, міністерства та відомства Туркменістану, а також спільна туркменсько-російська середня загальноосвітня школа імені О.С. Пушкіна зможуть передплатити на іноземну періодику. Відповідну постанову підписав президент Гурбангули Бердимухамедов. Ця постанова дозволяє Мінзв’язку Туркменістану укласти з російським агентством «Роспечать» контракт на проведення передплати на друге півріччя 2008 року для вищеназваних установ і відомств. Загальна вартість усієї передплати складе близько 2,5 млн. російських рублів. У постанові президента зазначається, що передплата на іноземну пресу дозволена установам країни з метою вивчення досягнень і досвіду різних країн світу у сфері науки й техніки, економіки, освіти, охорони здоров’я та інших галузей, а також їхнє впровадження в народне господарство з урахуванням місцевих умов.

Країни ГУАМ підпишуть Батумську декларацію

Батумську декларацію «ГУАМ — інтегруюча на Схід Європи» буде підписано в ході III саміту організації, який відбудеться 30 червня — 1 липня в Грузії в Латумі. Про це вчора заявив прес- секретар МЗС України Василь Кирилич. Він також повідомив, що використання транспортного потенціалу і розвиток транспортного коридору ГУАМ стане пріоритетною темою обговорення. У рамках саміту пройдуть засідання Ради ГУАМ на рівні глав держав і міністрів закордонних справ. Також відбудеться перехід головування в ГУАМ від Азербайджану до Грузії. «Зважаючи на те, який пріоритет надається в рамках ГУАМ до питань галузевої співпраці, в рамках саміту вперше планується провести спільне засідання робочих груп ГУАМ за трьома блоками: економічним, гуманітарним і правоохоронним. Також планується торкнутися питання співпраці в галузі забезпечення безпеки», — заявили глави рад держав-членів ГУАМ.

Іран назвав санкції ЄС незаконними

Іран вважає незаконними та безглуздими санкції, які Європейський Союз ввів проти Тегерану через його ядерну програму. Як заявив учора представник іранського МЗС Мохаммед Алі Хоссейні, політика батога та пряника, що проводиться країнами ЄС, не зупинить Іран у його бажанні реалізувати свої права в царині ядерної енергії. За словами Хоссейні, санкції ЄС зашкодять інтересам Європи в Ірані й не допоможуть створити атмосферу, яка сприяє пошуку дипломатичних рішень. Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад у відповідь на санкції ЄС запропонував створити спеціальний суд, щоб покарати «міжнародних тиранів» за спроби перешкодити ядерній програмі Ірану. Нагадаємо, що напередодні на засіданні Ради ЄС у Люксембурзі було ухвалено рішення щодо введення нових санкцій по відношенню до Ірану. У рамках узгоджених заходів планується заморозити рахунки найбільшого іранського банку Melli Iran, який, згідно з припущеннями, надавав фінансову підтримку компаніям, які беруть участь у програмі зі збагачення урану. Серед санкцій ЄС також відмова в праві отримання віз у країни союзу для ряду іранських високопоставлених чиновників.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ