Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Коротко / ПЛАНЕТА

31 травня, 2008 - 00:00

Росія повинна виплатити більше ніж 400 тис. євро за зниклих чеченців

Європейський суд з прав людини в Страсбурзі вчора задовольнив п’ять позовів вихідців з Чеченської республіки, які обвинувачують російську владу в причетності до зникнення їхнiх родичів у 2002—2003 роках. Загалом Російська Федерація, програвши всі п’ять справ, повинна виплатити 49 тис. євро відшкодування матеріального збитку, 376 тис. євро компенсації морального збитку та 35 170 євро судових витрат. У всіх п’яти випадках викрадення сімох чоловіків і двох дівчат відбувалося за однаковою схемою: невідомі озброєні люди, частіше за все без пояснення причин, вдиралися в приватний будинок, затримували одного чи кількох його мешканців і зникали. Сліди зниклих досі не виявлено. Про долю дівчат протягом якогось часу повідомляли місцеві ЗМІ, що стверджували, що їх затримали за звинуваченнями в пособництві тероризму, в тому числі в підготовці теракту в театральному центрі на Дубровці. При цьому про те, що сталося зі зниклими чоловіками, жодної інформації не надходило. У вироках суду зазначається, що за всіма справами в Росії було розпочато слідство, яке не дало жодних результатів. Більш того, російська влада відмовилася передати суду матеріали справ, посилаючись на їхню секретність і надавши лише найбільш загальні відомості. Таким чином, відповідач не побажав обґрунтувати свою правоту, і суд встав на бік позивача. Рішення по всіх справах були ухвалені Палатою одностайно. Суд постановив, що представники російської влади порушили низку статей Конвенції «Про захист прав людини й основних свобод», а саме: ст. 2 щодо права на життя і права на проведення ефективного розслідування обставин зникнення, ст. 3, що забороняє тортури, нелюдяне чи таке, що принижує гідність, поводження (причому йдеться про порушення відносно позивачів, чим характеризується їх безуспішний діалог з судовою владою), ст. 5 (право на свободу й особисту недоторканість) щодо зниклих, ст. 13 (право на ефективний засіб правового захисту), а в одному випадку — ст. 8 (право на повагу приватного та сімейного життя).

РБ ООН розгляне інцидент із грузинським безпілотником

Рада Безпеки ООН розгляне інцидент із збитим грузинським безпілотником. Засідання пройде на вимогу грузинської сторони. Як заявив представник Грузії при ООН Іраклій Аласанія, Росія повинна визнати, що інцидент, який стався 20 квітня, був агресією, забезпечити компенсацію збитку, нанесеного міністерству внутрішніх справ Грузії, а також відмовитися від провокацій у майбутньому. Російська сторона виступила проти розгляду цього питання й заявила, що погодилася б на це лише в тому випадку, якби на засідання була запрошена й абхазька сторона. Нагадаємо, що в доповіді Місії ООН міститься висновок, що грузинський безпілотник був збитий силами російських ВПС. У Сухумі наполягають, що збили літак власними силами, а в Москві категорично відкидають причетність російських ВПС до інциденту.

СБ виділив $1,2 млрд. на боротьбу з продовольчою кризою

Світовий банк (СБ) виділить на боротьбу з продуктовою кризою $1,2 млрд., у тому числі $200 млн. у вигляді грантів найбіднішим країнам. «Високі ціни на продукти потенційно перетворюють мільярд найбідніших жителів планети в два мільярди», — зазначив президент Світового банку Роберт Зелік, додавши, що програма покликана допомогти найбільш потребуючим верствам населення, що стикнулися з загрозою голоду. Крім того, 2009 року Світовий банк збільшить підтримку світовому сільському господарству з чотирьох до шести мільярдів доларів. Із метою захистити від кризи передусім дрібні господарства в країнах, що розвиваються, планується запустити для них спеціальні механізми страхування урожаїв. Кошти будуть направлені на невідкладні потреби, такі як забезпечення дітей шкільними обідами й закупівля продовольства в найбідніші країни. Дрібним фермерам у найбідніших країнах Африки та Азії нададуть насіння, добрива й допоможуть поліпшити системи штучного зрошування. Вже затверджені надання грантів для Гаїті та Ліберії (по десять мільйонів доларів), а також Джібуті (п’ять мільйонів доларів). У червні допомога буде надана Того, Ємену і Таджикистану.

Газета: 
Рубрика: