Волі українського народу до самостійного життя не знищать ні ворожі тюрми, ні заслання, бо Україна є нездобутнім бастіоном героїв і борців
Євген Коновалець, український військово-політичний діяч, організатор ОУН

Коротко / ПЛАНЕТА

6 березня, 2008 - 00:00

Китай зміщує центр ваги

Китай має намір запобігти однобокій погоні за темпами зростання економіки і сліпому суперництву заради поглиблення реформ, заявив прем’єр Держради КНР Вень Цзябао на першій сесії ВЗНП (Всекитайські збори народних представників — вищий законодавчий орган КНР). Він також висловив занепокоєння зростанням темпів інфляції у країні й заявив, що уряд постарається стримати ціни шляхом уповільнення економічного зростання. З цією метою уряд КНР планує скоротити темпи зростання ВВП до рівня 8%, аби «перенести головні сили й центр ваги роботи на поглиблення реформ і прискорення соціального будівництва». Разом із тим, згідно з повідомленнями державного статистичного управління, що звучали раніше КНР, 2007 року ВВП Китаю збільшився на 11,4%. «На основі оптимізації структури, підвищення ефективності, скорочення витрат і охорони навколишнього середовища ВВП зросте приблизно на 8%», — заявив прем’єр Китаю, виступаючи з доповіддю про роботу уряду на відкритті щорічної сесії ВЗНП. Він пояснив, що встановлений показник зростання ВВП зумовлений низкою «внутрішніх і зовнішніх чинників». При цьому Вень Цзябао зазначив, що ВВП Китаю 2007 року становив 24 трильйони 660 мільйонів юанів (3,46 трильйона доларів). На торішній сесії ВЗНП у березні також ставилося завдання скорочення темпів зростання ВВП до 8%.

У Вірменії заарештовано 30 опозиціонерів

30 активістів опозиції Вірменії були заарештовані за обвинуваченням у причетності до організації суботнього безладу. Як заявив учора генеральний прокурор Вірменії Агван Овсепян, прокуратура має підстави вважати, що суботній безлад був спланований заздалегідь. «У своїх виступах організатори акцій говорили одне, а у внутрішньому порядку давали зовсім інші вказівки: тримати при собі палиці, залізні лозини, вогнепальну зброю», — повідомив Овсепян під час прес-конференції. За словами прокурора, деякі з учасників акцій протесту, які вимагали захоплення влади, перебували в центрі Єревана з метою грабежу. «Людям були дані різні обіцянки, багато кому обіцяли магазини в Єревані, деяким навіть міністерські портфелі. У нас є й подібні свідчення», — зазначив Овсепян. Голова генпрокуратури нагадав, що під час безладів в Єревані загинуло вісім осіб, 131 отримали поранення. Нагадаємо, що після масового безладдя з метою стабілізації становища в країні президент Вірменії Роберт Кочарян оголосив в Єревані надзвичайний стан до 20 березня.

Україна парафувала «малий рух» із Польщею

Міністри закордонних справ України і Польщі парафували у Варшаві угоду про малий прикордонний рух. Голова МЗС України Володимир Огризко висловив сподівання на те, що невдовзі обидві країни проведуть усі необхідні державні процедури і вже найближчими тижнями цю угоду зможуть підписати. Після парафування угоди міністрами закордонних справ її ще мають підписати на міжурядовому рівні, а чинності вона набуде після ратифікації в парламентах обох держав. Терміни, коли це має статися, наразі точно не визначені. Як відомо, від кінця минулого року, коли Польща увійшла до Шенґенської зони, угода про малий прикордонний рух була головною темою українсько- польських відносин. Такі угоди визначають особливості перетину кордону мешканцями 50-кілометрової прикордонної зони. Мешканці такого регіону України біля польського кордону неодноразово блокували рух транспорту на пунктах пропуску до Польщі, вимагаючи якнайшвидше підписати цю угоду. Схожі угоди Україна вже має з Угорщиною, готується підписати зі Словаччиною і збирається укладати з Румунією.

Ізраїль і палестинці готові повернутися за стіл переговорів

Держсекретар США Кондолізза Райс повідомила, що заручилася згодою Ізраїлю і палестинців повернутися за стіл мирних переговорів, але не назвала термінів поновлення діалогу. «Сторони проінформували мене про намір відновити переговори, і зараз вони контактують один з одним, щоб вирішити, як це зробити», — повідомила Райс на прес-конференції в Єрусалимі після зустрічі зі своєю ізраїльською колегою Ціпі Лівні. Минулими вихідними Палестинська національна адміністрація припинила участь у переговорах з Ізраїлем на знак протесту проти бойових дій у секторі Газу, жертвами яких стали понад 120 палестинців. Ізраїль висловлює зацікавленість у продовженні діалогу, але відмовляється згортати операції проти бойовиків до припинення палестинського ракетного обстрілу. За словами Райс, яка завершає свій дводенний візит у регіон, палестинці домагаються перемир’я, але «ця не умова» для поновлення переговорного процесу. Ізраїль і ПНА реанімували мирний діалог три місяці тому, взявши на себе зобов’язання докласти максимум зусиль для урегулювання 60-річного конфлікту до кінця 2008 року. Переговори досі велися на рівні робочих груп, чиї контакти доповнювалися регулярними зустрічами глави ПНА Махмуда Аббаса і прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта.

Газета: 
Рубрика: