Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Коротко / ПЛАНЕТА

6 вересня, 2007 - 00:00

Грузія контролюватиме повітряний простір за допомогою НАТО

Незабаром Грузія планує завершити переговори й долучитися до програми НАТО «Про обмін інформацією про повітряну ситуацію», повідомив глава МЗС Грузії Гела Бежуашвілі вчора в ефірі телекомпанії «Мзе». Міністр перебуває в Брюсселі, де напередодні провів низку зустрічей у штаб-квартирі НАТО. «Ми отримали цілковиту підтримку в тому, що дуже скоро Грузія завершить переговори з НАТО щодо питання контролю грузинського повітряного простору. Більше того, якщо в окремих країн є можливість технічно допомогти Грузії, щоб вона набагато краще змогла контролювати свій повітряний простір, ми готові до такої співпраці», — сказав міністр. Він зауважив, що політичне рішення про приєднання до програми було ухвалене ще 2003 року, й «тепер справа за рішенням низки технічних питань грузинською стороною». Раніше заступник глави МЗС Грузії Георгій Манджгаладзе повідомив, що підключення Грузії до системи контролю за повітряним простором передбачає автоматичний обмін даними радарів, що виключить можливість маніпуляції радарними даними.

У Росії офіційно розпочалася передвиборна кампанія

Учора в Росії офіційно стартувала передвиборна кампанія депутатів п’ятої Державної Думи, які відбудуться 2 грудня 2007 року. Головна особливість майбутніх виборів полягає в тому, що вперше в Росії парламент обиратимуть лише за партійними списками. На загальну думку політологів, п’ята Держдума буде, швидше за все, чотирипартійною. Найбільші шанси отримати депутатські місця, за попередніми оцінками політологів, у «Єдиної Росії», КПРФ, «Справедливої Росії» і ЛДПР. Однопартійний парламент у Росії неможливий, оскільки це не передбачено законодавством. Вибори, включаючи їхню підготовку, обійдуться держбюджету у понад 4,3 млрд. рублів. На попередню виборчу кампанію було витрачено трохи більше ніж 2,8 млрд. рублів, що, з урахуванням інфляції, приблизно відповідає нинішньому рівню бюджетних витрат, зазначає глава ЦВК. Інше важливе джерело фінансування виборів — кошти політичних партій, які мають право витратити на виборчу кампанію максимум по 1,8 млрд. рублів. Зі свого Центрального виборчого фонду партія може витратити до 400 млн. рублів.

Лондон — за вступ Туреччини до ЄС

«Туреччина має увійти до Європейського Союзу повноправним членом і мати такі самі права, як інші країни-учасниці цієї організації. Її інтеграція до ЄС стане істотним здобутком для Євросоюзу та Великої Британії». Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Мілібанд (на фото ліворуч) учора в Анкарі на спільній прес-конференції з главою МЗС Туреччини Алі Бабаджаном. Зі свого боку, глава турецького МЗС, який одночасно є головним переговорником Анкари з Євросоюзом, висловив вдячність Великій Британії за реалістичну політику підтримки вступу Туреччини до Європейського Союзу. «Ми продовжимо активну політику реформ, передбачену процесом євроінтеграції», — додав Бабаджан. Переговори про вступ Туреччини до ЄС були розпочаті в жовтні 2005 року й заморожені в грудні минулого за вісьмома статтями інтеграційного досьє з 35. Причиною стала відмова Анкари визнати Республіку Кіпр, яка є членом ЄС, і відкрити їй свої морські й повітряні порти, що передбачено процесом євроінтеграції. Наприкінці березня цього року ЄС і Туреччина розпочали переговори у розділі інтеграційного досьє «Підприємства та промисловість». Переговорний процес ЄС з Туреччиною, за оцінками експертів, може тривати 10—15 років.

В Іраку нова стратегія безпеки

Уряд Іраку затвердив нову стратегію безпеки «Ірак у першу чергу», мета якої — досягнення національного примирення та відновлення економічної стабільності й безпеки в країні. Як повідомив журналістам на прес-конференції в Багдаді радник уряду Іраку з безпеки Муваффак Ар-Рабії, «нова стратегія національної безпеки Іраку на 2007—2010 роки мусить стати «дорожньою картою», якою уряд керуватиметься у своїй діяльності в найближчі роки». Стратегія передбачає підтримку міцних і дружніх відносин із США, а також встановлення добросусідських зв’язків з усіма державами регіону, повідомив радник уряду. У документі зазначається, що основні вороги миру в Іраку — тероризм, організована злочинність і незаконні збройні формування. З метою протидії згаданим проблемам стратегія передбачає створення національних збройних сил Іраку й підготовку компетентних кадрів для роботи в силах безпеки країни. У сфері економіки документ передбачає створення відповідних умов для проведення серйозних економічних реформ, розв’язання проблеми інфляції й браку чистої питної води, а також боротьбу з відмиванням коштів. Стратегія готувалася протягом останніх трьох місяців і була схвалена лідерами всіх політичних сил Іраку, міністрами й експертами.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ