Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Коротко / ПЛАНЕТА

30 січня, 2007 - 00:00

«Яблуко» не допустили до виборів у Санкт-Петербурзі

Російську опозиційну партію «Яблуко» не допустили до участі у виборах до Законодавчих зборів Санкт-Петербургу. «Яблуко» вважає, що відмова виборчої комісії схвалити заявку партії на участь у виборах, які відбудуться у березні, є спробою усунути політичних опонентів із прокремлівських органів влади. Партії було заборонено брати участь у виборах після того, як виборча комісія виявила, що більш ніж 10% підписів прихильників «Яблука», необхідних для допуску для участі у виборах, виявилися недійсними. Аналітики зазначають, що рішення виборчої комісії могло бути також ухвалене з метою дати сигнал лідеру «Яблука» Григорію Явлінському не брати участі в парламентських виборах у грудні 2007 року. «Виборча комісія помстилася нам, тому що ми знаходимося в опозиції до влади», — зауважив голова петербурзького відділення партії Максим Резник. «Яблуко» висловлювалося проти багатьох ініціатив губернатора міста Валентини Матвієнко, включаючи проект будівництва на узбережжі Неви 320-метрового хмарочоса, який повинен стати офісним центром державного монополіста Газпрому. Партія заявила, що збирається оскаржувати це рішення у суді.

Блер закликає розширити РБ ООН

Прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер закликав розширити Раду Безпеки ООН і включити в неї Німеччину, Японію, Бразилію, Індію, а також африканські та мусульманські країни, з метою підвищити її ефективність. Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, він закликав змінити існуючий устрій РБ ООН і, як варіант, запропонував запровадити систему з напівпостійним статусом без права вето. Блер заявив, що можна також переглянути форму існування і двох інших всесвітніх організацій, передбачаючи злиття Міжнародного валютного фонду і Всесвітнього банку, й удаючись до більшого залучення країн, які розвиваються. Британський прем’єр також закликав змінити правила існування Європейського Союзу і попередив учасників Всесвітнього економічного форуму, що якщо конфлікти у Судані та Сомалі не будуть розв’язані, наслідки можуть виявитися набагато сумнішими.

Клінтон вимагає від Буша виведення військ з Іраку

Вивести американські війська з Іраку до закінчення мандата глави адміністрації вимагає від президента США Джорджа Буша сенатор-демократ Гілларі Клінтон. За словами колишньої першої леді Америки, «було б виявом абсолютної безвідповідальності» нинішнім главою Білого дому, якби його наступник унаслідував іракську проблему від нього. Рішення почати війну в Іраку «за неправильним планом і некомпетентно здійснюваної стратегії було рішенням Буша», наголосила вона. Сенатор зазначила, що тепер саме від Дж. Буша необхідно очікувати, щоб він «витягнув країну» із цієї проблеми, перш ніж полишить Білий дім. У відповідь на висловлювання Г. Клінтон, представник адміністрації США заявив, що подібні нападки в інтересах певної партії направляють помилкове послання військам США, народу Іраку й ворогам. Раніше вона офіційно оголосила про рішення домагатися висунення своєї кандидатури від Демократичної партії для боротьби за президентську посаду у 2008 році.

Тегеран пропонує створити «газовий ОПЕК»

Духовний лідер Ірана Аятолла Алі Хаменеї запропонував Росії створити «газовий ОПЕК». Про це він заявив на зустрічі із секретарем Ради Безпеки РФ Ігорем Івановим, який перебуває з візитом у Тегерані. При цьому Алі Хаменеї наголосив, що половина світових запасів природного газу знаходиться в Росії й Ірані. У листопаді 2006 року британська газета The Financial Times повідомила, що експерти НАТО підготували доповідь, у якій заявляють, що Росія може створити картель країн-експортерів газу. Крім Росії, до картелі могли б увійти країни Центральної Азії, Алжир, Іран й інші держави. Пізніше голова експертного управління адміністрації президента РФ Аркадій Дворкович заявив, що Росія не має наміру ініціювати створення «газового ОПЕК». Аятолла Алі Хаменеї є духовним лідером Ісламської республіки Іран із 1989 року. Його думка часто є вирішальною у політичних ухвалах іранського керівництва.

Газета: 
Рубрика: