Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

Корсика: трамплiн чи бар’єр

19 травня, 2001 - 00:00

Французький прем’єр- міністр Ліонель Жоспен явно прагне використати «корсиканську карту» в передвиборній боротьбі. І саме з проблеми майбутнього Корсики, як коментує газета «Ліберасьон», розгортається «тотальна війна між главою держави Жаком Шираком та прем’єр-міністром». Питання надання Корсиці обмеженої автономії на пропозицію соціалістичної партії, внесене до порядку денного Жоспеном у кабінеті міністрів, не було розглянуте, оскільки президент Ширак зняв його з обговорення. Ці пропозиції схвалили корсиканські законодавці, однак у Державній раді Франції їх визнали такими, що суперечать конституції країни і надають забагато прав Корсиканській асамблеї.

У раді також піддали критиці пропозицію зробити корсиканську мову (близьку до італійської) обов’язковою для вивчення у школах острова. Жоспен, однак, наполягає на тому, що останню крапку у цьому питанні повинні ставити не Державна рада або президент, а парламент країни. Одним із заявлених прем’єр-міністром пріоритетів є бажання покласти край насильству, викликаному боротьбою за відокремлення острова від Франції, яке триває чверть столiття.Жоспен збирається продовжувати «проштовхувати» новий законопроект. Як повідомляє французька преса, між двама «крайніми» лідерами останнім часом зростає напруга, оскільки Жоспен збирається боротися з Шираком за президентське крісло у 2002 році.

Тим часом корсиканські націоналістичні організації заснували партію «Незалежність», яка проголошує своєю головною метою повну незалежність Корсики від Франції.

Наталя ЛУК’ЯНЕНКО
Газета: 
Рубрика: