Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Мирні переговори перервано

25 січня, 2001 - 00:00

Ізраїльські засоби масової інформації повідомили, що Едгар Зейтуні та Мордехай Даян, яких виявила вбитими палестинська служба безпеки, перебували в Туль-Каремі у справах. У місті вони зупинилися пообідати в придорожній кав’ярні. Через деякий час у кав’ярню увірвалися озброєні люди, побили обох, а потім розстріляли. Розслідування вбивства проводять слідчі Загальної служби безпеки Ізраїлю (ШАБАК).

Сьогодні стане відомо, чи продовжаться переговори в Табі. У минулому Ізраїль часто відповідав на такі випадки, припиняючи консультації з палестинцями. За повідомленнями інформаційних агентств, члени кабінету Барака дотримуються думки, що переговори слід припинити лише на час похоронів загиблих. Минулого тижня мирні переговори були перервані після вбивства ізраїльського підлітка, що також було скоєно на Західному Березі, однак незабаром консультацiї з палестинцями були поновлені.

Нова американська адміністрація закликала Ізраїль і палестинців продовжувати переговорний процес. «Важливо робити зусилля для досягнення миру та кроки, спрямовані на те, щоб зупинити насильство», — заявив офіційний представник державного департаменту США Річард Баучер. Американські посередники не беруть участі в переговорах в Табі, однак, за словами Баучера, США «активно цікавляться, що відбувається». У зв’язку з цим він повідомив про телефонну розмову Барака з держсекретарем США Коліном Павелом, не розкриваючи деталей цієї бесіди. Баучер зазначив, що нова адмiнiстрацiя надає близькосхiдному врегулюванню таке ж значення, як i адмiнiстрацiя Клiнтона.

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ