Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Некомфортні перспективи

Україні пропонують самій відчиняти двері до ЄС
24 січня, 2007 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Брюссель готовий і далі розвивати відносини з Києвом, але не хоче брати на себе юридичні зобов’язання щодо перспективи членства України в ЄС. Таким був головний месидж засідання Ради Європейського Союзу з загальних питань та зовнішніх відносин, на якій було ухвалено рішення надання мандату на переговори з Україною про нову поглиблену угоду. Як відомо, українська дипломатія робила ставку на включення в текст нової угоди перспективи членства України в тій чи іншій формі. Слід зазначити, що частина країн ЄС пропонувала політично задекларувати європейські перспективи України, інша частина — обмежитися виконанням плану дій.

Оскільки з цього питання консенсусу не було досягнуто, то в спільній заяві Європейський Союз визнав європейські амбіції України і привітав поступ, здійснений Україною у консолідуванні демократії. «ЄС прагнутиме побудувати дедалі ближчі відносини з Україною, спрямовані на поступову економічну інтеграцію та на поглиблення політичної співпраці», — наголошується у заяві Ради. Однак в цьому документі немає жодного натяку на перспективу членства України в ЄС. «Укладання нової угоди не упереджуватиме інших шляхів розвитку відносин між Україною та ЄС, можливих у майбутньому», — зазначається в заяві Ради ЄС з загальних питань та зовнішніх відносин.

Єврокомісія вважає, що нова угода з Україною повинна сприяти покращенню двосторонньої співпраці, але не буде виходити за рамки Європейської політики сусідства (ЄПС). Комісар ЄС Беніта Ферреро-Вальднер заявила, що поки що не йдеться про переговори щодо членства в ЄС, але це не обмежує перспектив України. «Двері ЄС для України — не відкриті, але і не зачинені, а отже Україна повинна скористатися своєю позицією, щоб досягти поступу у наближенні до Євросоюзу. Це підштовхне Україну до посилення реформ, необхідних для інтеграційних процесів», — цитує Бі-Бі-Сі слова єврокомісара. Міністр закордонних справ Німеччини Франк Штайнмаєр вважає «кроком уперед» схвалення мандату про початок переговорів з нової поглибленої угоди ЄС і України. Він повідомив, що 6 лютого почнуться переговори з цього питання в ході засідання Трійка — Україна — ЄС. Тим часом голова українського зовнішньополітичного відомства Борис Тарасюк все-таки не виключає можливість включення в майбутню розширену угоду перспективу членства України в ЄС. «Ще не вечір. Не потрібно реагувати лише на рішення, які мають тимчасовий характер, тому що та ж сама Рада може ухвалити інше рішення», — цитує Інтерфакс міністра.

Микола СІРУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments