Свобода не може бути частковою.
Нельсон Мандела, південноафриканський державний і політичний діяч

Олег ДЬОМIН: Китай зацікавлений у тому, щоб Україна була в європейському просторі

Сьогодні розпочинається офіційний візит Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки
4 грудня, 2013 - 10:04

Попри непросту ситуацію останніх тижнів в Україні, глава держави все ж не відмінив свого офіційного візиту до Піднебесної, як те пророкував дехто з політиків. Більше того, на порядку денному підписання чималої кількості офіційних документів у сфері енергетики, екології, охорони здоров’я тощо, які, кажуть, вплинуть на взаємну співпрацю між Україною та КНР, а головне — збільшать інвестиції в країну. Зокрема, свої підписи Президент України Віктор Янукович та голова КНР Сі Цзіньпін поставлять під Договором про дружбу та співробітництво між Україною та КНР — основним політичним документом щодо подальшої співпраці між країнами. У четвер у Пекіні — одному з міст офіційного візиту, — відбудеться українсько-китайський бізнес-форум, результати якого можуть вплинути на плідність співпраці. Крім того, український президент відвідає офіс Міжнародного радіо Китаю, де відзначить 5-ту річницю українського мовлення, проведе переговори «на найвищому рівні», зустрінеться  зокрема й з Прем’єром Державної Ради КНР Лі Кецяном тощо.

Напередодні надзвичайний і повноважний посол України в КНР Олег Дьомін дав короткий брифінг у одному з готелів міста Сіань, де зупинилася делегація журналістів (до речі, їх цього разу — 19). Коментуючи питання кореспондента «Дня» щодо того, якою є позиція офіційного Китаю щодо зриву підписання Угоди про асоціацію і Євромайдану, пан посол каже, що «Китай, як абсолютно цивілізована країна, дуже спокійно реагує на рішення своїх друзів і партнерів. Коментарів у пресі особливих ви не знайдете з цього приводу. Вони говорять тільки про фактаж. Я скажу вам інше — що Китай, звичайно, зацікавлений в тому, щоб Україна була в європейському просторі. Давайте говорити відверто: вони бачать Україну в такому випадку як ворота в Європу. І отой економічний коридор великого шовкового шляху, який сьогодні проголошується в Китаї, який уже промальовується через Казахстан, через Центральну Азію, й може потім піти через Україну до Європи. Він розбудовується абсолютно нормально і з нашими європейськими амбіціями. Якщо це все відбудеться, то це сприятиме нашому розвитку...»

Згідно з офіційним формулюванням, один із меморандумів, який буде підписано упродовж візиту, «суттєво вплине на розвиток туризму між державами». Пан посол щодо власне перспектив китайського туризму переконаний, що Китаю цікавий весь світ, а особливо східна Європа (Чехія, Польща, Болгарія). Найперше йдеться про полегшення групових поїздок, а шлях до таких домовленостей торували з 2004 року. За його словами, у минулому році з України до Китаю приїхало 120 тис. туристів, а з Китаю до України — 15 тис. Угода щодо туризму має принципове значення для країн, бо це розвиток нашої туристичної індустрії, гроші, які ці туристи привезуть до України, популяризація України в усьому світі, це, зрештою, бізнес, який зав’язується теж під час туризму. Але, за словами Олега Дьоміна, українська туристична сфера має бути готова: перекладачі, готелі, маршрути тощо.

За перебігом офіційного візиту глави держави будемо стежити з місця події та інформувати читачів на шпальтах «Дня» та на сайті.

ЦИТАТА «Дня»

Павло ШЕРЕМЕТА, президент Київської школи економіки та заступник голови Глобальної ради з питань України на Всесвітньому Економічному Форумі: «Візит ВФЯ (Віктора Федоровича Януковича) в Китай — сигнал Україні, але це марна трата часу. Китайці зневажають керівників, які не контролюють своє «господарство» (з www.facebook. com)

Артем ЖУКОВ, «День», Сіань (КНР)
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments