Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Помилки щодо Росії

США можуть заохотити небезпечні та хибні ідеї, недоречні в сучасній Європі
17 липня, 2008 - 00:00

У своїй колонці від 8 липня, озаглавленій «Треба шукати точки зіткнення з Росією», Генрі Кіссінджер виголосив два сумнівні твердження. Він вважає, що поява в Росії двох центрів влади в особі президента Дмитра Медведєва й прем’єр-міністра Володимира Путіна може означати початок просування до системи стримувань і противаг, якої досі не було. Однак значно важливішою для цього була б наявність сильного громадянського суспільства з повагою до приватної власності, а також незалежності преси, судової системи, законодавчої влади та неурядових організацій.

Пан Кіссінджер також зазначив, що, аби не провокувати емоційну реакцію Москви, НАТО не треба поспішати з виконанням даної на квітневому саміті обіцянки прийняти Україну до організації. Але чи не означатиме це, що ми нагороджуємо Росію за погану поведінку по відношенню до сусідів?

Погодившись коли-небудь прийняти до своїх лав Україну й Грузію, НАТО, проте, відмовилося запропонувати їм конкретний покроковий план дій для вступу до Альянсу. Через декілька тижнів Москва послала додаткові війська до Абхазії — регіону Грузії, що відколовся, збила над Абхазією грузинський безпілотний літальний апарат і зробила ще низку кроків, що свідчать про можливі плани анексії. Як повідомляє російська газета «Коммерсант», на саміті, за зачиненими дверима пан Путін поставив під сумнів право України існувати як незалежна держава. Перервавши ретельно розроблений процес прийому нових країн до НАТО, ми заохотимо небезпечні та хибні ідеї, недоречні в сучасній Європі.

Вільям КУРТНІ, колишній посол США в Казахстані й Грузії; Кеннет ЯЛОВІЦ, колишній посол США в Білорусі й Грузії. The Washington Post, 15 липня 2008, переклад ІноЗмі.Ru
Газета: 
Рубрика: