Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Порада німецького посла

Ганс-Юрген Гаймзьот: Україна потребує негайних змін
8 червня, 2010 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нова влада проголосила чимало реформ, які стосуються зовнішньо- і внутрішньополітичної, економічної сфер життя. Але й реакцію ці зміни викликають неоднозначну, при чому, як і в самій Україні, так і за кордоном. Отже, як у Німеччині розцінюють перші сто днів Президента Віктора Януковича, останні кроки та заяви нової влади, «Дню» розповів посол Німеччини в Україні, доктор Ганс-Юрген ГАЙМЗЬОТ.

— Гадаю, важливо, що уряд і парламент затвердили закон про державні закупівлі. Цей крок аналізується експертами Європейського Союзу й Світового банку. Представлена програма реформ показує, що уряд, в принципі, бажає змінити ситуацію. Щоправда, на мою думку, ті пункти реформ, які є найбільш необхідними і, водночас, найбільш болючими, відсунуті далеко в майбутнє. Отже загалом можу сказати, це — важливі кроки. Але більш важливою буде їхня реалізація. Україна потребує негайних змін. Треба робити так, аби інвестори мали відчуття, що на них тут чекають, бо поки що інвестиційний клімат не досконалий.

— Як ви оцінюєте заяву нової влади про те, що стратегічним пріоритетом України є її інтеграція в ЄС?

— Прекрасно, що Президент, уряд і парламент розуміють: Україна має рухатися вперед. І добре, що тут усвідомлюють важливість підписання договору про Асоціацію з ЄС. Загалом, нова влада говорить досить правильні речі щодо євроінтеграції, і я це підтримую.

— А як щодо того, що нова влада відмовилася від інтеграції в НАТО, ухваливши в першому читанні закон, який передбачає позаблоковий статус України. Чи вплине це рішення на співпрацю Німеччини з Україною?

— Це рішення України — її парламенту та уряду. І, наскільки я зрозумів, уряд готовий співпрацювати з країнами НАТО, а ми, зі своєї сторони, готові співпрацювати з вами. Що стосується Німеччини, то в цій країні сподіваються, що буде ще більше економічних контактів із Україною, але для цього потрібні більш чітка відкритість для іноземного капіталу, прозорість і боротьба з корупцією.

Аліна ЄРЄМЄЄВА, «День»
Газета: 
Рубрика: