Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Президентський дебют

Перес стане голосом кожного ізраїльтянина
17 липня, 2007 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Новий президент Ізраїлю Шимон Перес у своїй інавгураційній промові пообіцяв докласти максимум зусиль для досягнення миру в регіоні й визначив своє нове місце в державі й суспільстві. «Я більше не представник однієї партії, а довірена особа всієї нації. З цього моменту я буду голосом кожного громадянина Ізраїлю, кожного немовляти і дитини, чоловіка і жінки, знедолених і літніх. Двері мого будинку будуть відчинені для всіх, мої руки простягнуті всім і кожному», — зазначив лауреат Нобелівської премії миру, представник центристської партії «Кадіма».

Перес заступив на посаду президента Держави Ізраїль минулої неділі. На цьому посту він змінив Моше Кацава, який пішов з посту внаслідок сексуального скандалу. З Кацавом Перес конкурував на президентських виборах сім років тому. Шимон Перес став дев’ятим президентом за період шістидесятирічного існування Ізраїлю. В своїй політичній кар’єрі 83-літній політик побував практично на всіх вищих державних посадах, в тому числі двічі очолював ізраїльський уряд.

Шимон Перес був обраний на семирічний президентський термін унаслідок голосування депутатів ізраїльського кнесету. Він отримав 86 голосів із 120 можливих у другому раунді після того, як два його суперники — від правої партії «Лікуд» і лівої «Аводи» — зняли свої кандидатури.

Посада глави ізраїльської держави вважається символічною, однак багато хто в Ізраїлі сподівається, що Пересу вдасться повернути президентському посту гідність і авторитет. Віру в цей пост похитнули його попередники: Моше Кацав і Езер Вейцман. Президентство останнього завершилося на фоні скандалу, викликаного інформацією про те, що ще будучи простим депутатом ізраїльського парламенту, він прийняв у багатого бізнесмена декілька тисяч доларів.

Спостерігачі зазначають, що вступу Шимона Переса на посаду президента безумовно радітиме нинішній голова кабінету Ехуд Ольмерт. Таким чином, Перес перестає бути потенційним кандидатом на прем’єрський пост у разі відставки самого Ольмерта. Яка можлива після обнародування помилок, допущених під час торішньої війни Ізраїлю з радикальним угрупуванням «Хезболла» на території Лівану.

Олена КОНДРАТЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ