…коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч

Про нас

30 вересня, 2000 - 00:00

Депутат німецького бундестагу від партії вільних демократів, заступник голови німецько-української парламентської групи Гільдебрехт Браун надіслав на адресу федерального уряду Німеччини запит з приводу неприйнятних умов отримання віз в посольстві ФРН у Києві. В інтерв’ю «Німецькій хвилі» депутат Браун, зокрема, зазначив: «Під час моєї останньої поїздки до Києва я побачив, що черги до візового відділу посольства ФРН такі неможливо довгі, що це просто не достойно такої країни, як Німеччина». Гільдебрехт Браун зазначив також, що депутати бундестагу готові розглянути питання додаткового фінансування візових відділів, якщо відповідний запит надійде від міністерства закордонних справ Німеччини.

«Німецька хвиля» 28 вересня

Мак, Вах і Діана належали колись до еліти Радянського флоту. Їх тренували встановлювати підводні міни, виявляти ворожих підводників і вбивати їх без попередження. Це було десятиліття тому, вже не існує країни, якій служили ці тварини. Вони й досі живуть на військово-морській базі Козача бухта на Чорному морі, але вони мають нову роботу: допомагають лікувати дітей від кошмарів, клаустрофобії та енурезу. Називайте це військовою конверсією в українському стилі. Три колишні підводні воїни часів холодної війни були членами виняткового корпусу із 70 дельфінів, на яких держава не шкодувала коштів, намагаючися створити унікальну морську зброю. Після краху СРСР і завершення холодної війни 1991 року попит на бойових дельфінів випарувався. Бідний український флот, який успадкував колишню радянську морську базу і понад два десятки дельфінів, був змушений шукати шляхи, як зберегти високотреновану власність. Відтак він зайнявся бізнесом. За 10 доларів діти можуть поплавати разом із Маком, Вахою і Діаною, що входить у курс лікування, який забезпечує одужання від широкого діапазону захворювань. У сусідньому басейні, який раніше використоовувався для тренування дельфінів, дослідники влаштували циркове шоу для туристів. Наприкінці шоу відбувається аукціон картин, намальованих дельфінами. Такі полотна тут йдуть за декілька доларів. За словами організаторів шоу, виручені кошти йдуть на корм цим тваринам. Інші дельфіни та їхні військові тренери працюють за контрактами, організовуючи подібні морські видовища на Кіпрі, в Саудівській Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратах, Росії та в інших частинах України.

«Лос-Анджелес Таймс» 28 вересня

У Таганрозі почалися переговори про делімітацію (визначення) державного кордону між Російською Федерацією та Україною. Кожна сторона має намір твердо відстоювати свої інтереси. А ділити є що. Чертківський, Міллерівський, Тарасівський, Куйбишевський райони — це лише деякі райони Ростовської області, де українсько-російський кордон проходить прямо по селищах і селах. Тепер фахівці-картографи скрупульозно працюють над картами, вносячи туди свої зміни. У селищі Чертково-Мєлове державний кордон проходить прямо по вулиці: з одного боку Україна, з іншого — Росія. І різниця у часі — година. Протяжність українсько-російського кордону становить 560 кілометрів, і відстоювати свої національні інтереси українці та росіяни будуть на 30 земельних ділянках. Так що не виключено, що незабаром мешканці деяких сіл, заснувши росіянами, прокинуться українцями й навпаки. За великим рахунком, сьогодні вирішується доля багатьох із них. Але, на жаль, без їхньої участі.

«Сегодня» 28 вересня

Газета: 
Рубрика: