Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Про нас

4 вересня, 1999 - 00:00

«У колах українських державних стратегів прийнято вважати, що величезна залежність України від російських енергоносіїв несе загрозу національним інтересам держави, і Києву необхідно розробити комплексну програму всебічного послаблення економічної залежності від Росії. В Києві наводять як приклад Естонію, яка зуміла за останні вісім років зменшити необхідний російський імпорт з 80-ти до 20-ти%. Однак сьогодні, напередодні президентських виборів в Україні, Леоніду Кучмі необхідно заручитися підтримкою російського політичного істеблiшменту для того, щоби росіяни в Україні, як і п'ять років тому, голосували за його кандидатуру. Робочий візит в Москву українського прем'єра Валерія Пустовойтенка лише підтвердив ці припущення».

«Независимая газета», 31 серпня

«У президентській кампанії в Україні активно беруть участь російські маргінали і нацисти. Російськомовні лідери країни відверто скаржаться на низьку активність своїх прихильників. І раптом чорносотенний вибух: у Севастополі лимоновці, якi прибули з Росiї, вивішують на клубі російського ж Чорноморського флоту комуно-фашистський прапор, а в Донбасі міста типу Шахтарська обклеюють листівками і газетами «московської православної патріотичної організації «Чорна сотня». Лозунги в обох випадках невинні: лимоновці повторюють затерту фразу «Севастополь — місто російської слави» і виражають свою особисту незгоду з його українізацією, а чорносотенці стогнуть про монархію і єдину віру, причому, також «взагалі», ні до чого прямо не закликаючи. І саме цим проведені акції й викликають певні підозри про наявність хорошої режисури, або навіть точніше — про замовлення».

«Сегодня», 3 вересня

«Швейцарська компанія «Мультимедіа Мастерс і Машінері» заплатила рекордний штраф у розмірі $1 млн. за надання технічного обладнання українським і болгарським фірмам, які копіюють аудіозаписи відомих співаків і викидають щороку на світовий ринок піратські компакт-диски на суму $ 4,5 млрд. Україна, одна з найбідніших країн Східної Європи, відібрала у Болгарії пальму першості як найбільший аудіопірат Старого Світу, повідомила Міжнародна федерація фонографічної індустрії. Київ може щороку виробляти 75 млн. компакт дисків, більшість яких іде на експорт».

«Файненшл таймс», 1 вересня

«Брошура американського агента з реклами нерухомості змальовує будинок у США (за який Лазаренко виклав $6,75 млн.) «у розкішній країні, де все найкраще». І, мабуть, важко було би вигадати більш багате місце, ніж цей маєток площею 18 акрів у каліфорнійському графстві Марін. Колись маєток належав актору Едді Мерфі. Тут є два майданчики для вертольотів, п'ять псарень і комплекс із п'яти басейнів, що є «витворами мистецтва». Усередині будинку, який має 41 кімнату, гранітну підлогу вимощено міддю і дверні ручки позолочено. Тут є навіть зала для балів — розміром з ангар. На жаль, новий власник не зміг насолоджуватися досхочу цим маєтком. Колишній прем'єр-міністр України перебуває у центрі тимчасового ув'язнення в Дубліні штат Каліфорнія, тим часом як ФБР розслідує шляхи його збагачення ...Однак у ФБР, здається, не знали про його маєток у графстві Марін, поки не прочитали газету «Сан- Франциско кронікал», де в статті Нен Аллен — агент із нерухомості — розповіла, як вона продала цей будинок «російській парі», яка зовсім не розмовляла англійською мовою, заплатила готівкою та за тиждень оформила купівлю будинку. ФБР негайно викликало Аллен дати свідчення з цього приводу. Нині дружина Лазаренка та його діти перебувають у своєму маєтку в повній безпеці».

«Таймс», 2 вересня

«Цілком очевидно, що Лазаренко перекачав багато доларів. І хоча невідомо, чи були це мільярди, однак все свідчить про те, що в Україні таке є можливим», — сказав офіційний представник американського уряду.

«Нью-Йорк таймс», 1 вересня
Переклад Миколи СIРУКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ