Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Туреччина запровадила санкції проти Франції

25 січня, 2001 - 00:00

Уряд Туреччини планує також виключити французькі компанії з десятка інших проектів. Зокрема, йдеться про тендер на поставку танків для турецької армії, в якому фаворитом донедавна вважалася французька компанія «Жіат Індастріз», яка виробляє танки марки «Леклерк». Загальна вартість цього контракту, за різними джерелами, оцінюється на суму від $5,5 млрд. до $7 млрд. Переможець тендеру одержить підряд на поставку першої партії — 250 танків — протягом року після підписання контракту, повідомляє Бі-Бі-Сі. Очікується, що оголошення результатів конкурсу Анкара зробить вже цього року.

Тепер шанси отримати контракт на виробництво 1000 танків з’явилися в України, чиї бойові машини поступаються французьким за низкою показників, але відповідають рівню танків інших трьох конкурентів, котрі беруть участь у тендері. Крім Укрспецекспорту, що представляє Україну, за право виконати турецьке замовлення змагаються німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann та американська General Dynamics. Оскільки в Німеччині проти укладення контракту з Туреччиною виступають «зелені», які входять до урядової коаліції, а американські танки, за експертними оцінками, поступаються українським та переважають їх у ціні, українські шанси істотно зростають, робить висновок Бі-Бі-Сі.

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ