Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

Уффе БАЛСЛЕВ: Україну можна назвати маленьким музеєм європейської історії

4 жовтня, 2007 - 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Сьогодні гостем рубрики «Наша країна очима іноземців» є Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Данія Уффе БАЛСЛЕВ. Ми запропонували йому, як і всім послам іноземних держав, представлених в Україні, іноземним політикам і експертам дати відповідь на такі два запитання:

1.Якою ви побачили чи відкрили для себе Україну? Що з побаченого вразило вас найбільше?
2. Назвіть, будь ласка, три причини (умовно), щоб полюбити Україну?

1. Для мене було дуже цікаво прибути в Україну, адже до цього у часи існування Радянського Союзу я працював у посольстві Королівства Данія в Москві. Тому я ще тоді мав змогу побувати в Україні. А в 1990-х роках я відвідував вашу країну раз на рік і стежив за подіями та змінами, які відбувалися тут. А коли я прибув до України в 2002 році, то перше, що мене вразило, це економічний розвиток і те, як відновлювався Київ, де відкривалися нові магазини та офіси компаній. Для мене очевидно, що за останні п'ять років в Україні відбувається економічний бум. Я також відчуваю, що українці є дедалі більш активними і оптимістичними як щодо майбутнього країни, так і особистого майбутнього. Вони сподіваються, що їхні доходи і добробут зростатимуть. У цьому сенсі я відчуваю оптимізм у країні. Серед молодих людей я бачу сильне почуття амбіцій. І в країні є можливості задля того, щоб вони домоглися успіху.

Я завжди бачив Україну як європейську країну і вона вважається європейською країною. Очевидно, що українська культура є дуже європейською не лише в класичних, але й сучасних термінах. Відтак, я не відчуваю сильної відмінності між північноєвропейськими і західноєвропейськими країнами й Україною. Проте очевидно, що відмінності між країнами полягають лише у рівні розвитку і способі організації суспільства.

2. Перш за все, потрібно відзначити такі характеристики українців: гостинність, відкритість, веселість, уміння легко сприймати життя. Українці мають позитивний підхід до своїх сусідів. Іншою причиною, чому я люблю Україну, є її краса. Особливо мені подобається Київ, який розвивається і стає все красивішим. Окрім цього, я хотів би сказати, що Україна подобається і є цікавою для мене тим, що вона певним чином відображає європейську історію. Адже будь-яка важлива подія в європейській історії тією чи іншою мірою торкалася України. Багато таких подій були трагічними і сумними. У цьому сенсі Україну можна назвати маленьким музеєм європейської історії. І це мені дуже подобається.

Підготував Микола СІРУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments