Складно підвести людину до розуміння якогось явища, коли її платня залежить від нерозуміння цього явища.
Ептон Білл Сінклер, американський письменник, журналіст

Українці Греції відкрили культурний центр

15 січня, 2002 - 00:00

В Афінах розпочав роботу український культурний центр, що діє під егідою громади українців Греції «Український журавлиний край». До заснування центру також долучилася Афінська греко-католицька церква Святої Трійці, організаційно посприяло Посольство України.

Виступаючи на церемонії відкриття центру, посол України в Греції Віктор Кальник відзначив досягнення активу української громади Греції в процесі об’єднання українців, що проживають у цій країні, а також підкреслив необхідність подальшої консолідації сил громади з метою формування організаційних та політичних засад існування української діаспори Греції. Як неодноразово зазначав газеті «День» Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Дімітріс Контумас, Афіни не мають претензій до українських трудових іммігрантів і не розглядають Україну як джерело нелегальної імміграції.

Український культурний центр в Афінах розмістився в окремій чотириповерховій будівлі, яка орендується за рахунок внесків членів громади та спонсорської підтримки грецької сторони. При центрі діє невелика бібліотека, зібрана, зокрема, за допомогою Київського національного університету та Посольства України, інформаційний офіс та українська школа імені Тараса Шевченка. Як повідомили «День» у Посольстві України в Греції, ця школа працює в Афінах з 2000 року й наразі в ній навчаються понад 100 дітей віком від 7 до 17-и років. Започаткована як недільна, сьогодні вона працює як неповна загальноосвітня. Викладання у школі здійснюється силами представників української громади Греції. Уроки тут проходять щодня, за українською шкільною програмою. Мета школи — дати дітям українських трудових іммігрантів можливість нормально продовжити навчання в українських освітніх закладах.

Газета: 
Рубрика: