Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Українська присутність

У Лісабоні відкрито вулицю на честь наших громадян
25 червня, 2008 - 00:00
ВІКТОР ЮЩЕНКО БЕРЕ УЧАСТЬ У ЦЕРЕМОНІЇ ВІДКРИТТЯ ВУЛИЦІ УКРАЇНИ / ФОТО РЕЙТЕР

Україна матиме в Португалії свою вулицю. Її відкрили в одному з нових житлових районів Лісабона — Шабрегаш — на честь українських громадян. Це сталося під час візиту Президента України Віктора Ющенка до португальської столиці. На думку Ющенка, це крок, що символізує дружбу між двома країнами і відповідає духу партнерства між Лісабоном і Києвом. «Для мене велика честь відкрити вулицю України. Це оцінка української присутності в Португалії, тої ролі, яку відіграє Україна у сьогоднішній португальській історії. Переконаний, що це надзвичайно висока оцінка кожного з вас», — сказав Ющенко, звертаючись до представників української громади, які були присутні на цій події. Крім того, Президент повідомив про намір України найближчим часом відкрити у Лісабоні культурно-інформаційний центр. Звертаючись до представників міста та української громади, Президент закликав їх підтримати резолюцію про визнання Голодомору актом геноциду українського народу, як це вже зробила муніципальна асамблея португальського міста Грандола. Нагадавши, що вісім років тому Київ та Лісабон стали містами- побратимами, Віктор Ющенко зазначив, що Україна зацікавлена в активізації співпраці між столицями обох країн. Зокрема, він відзначив важливість налагодження контактів між бізнесменами, представниками культури, освіти і науки двох міст у розвитку туризму.

Президент окремо висловив вдячність владі Португалії за хороше ставлення до українців, які проживають у цій країні. На сьогодні в Португалії працюють кілька десятків тисяч українських трудових мігрантів. В. Ющенко підкреслив, що українська сторона планує докласти усіх необхідних зусиль для повернення співвітчизників на Батьківщину, водночас поки що потрібно забезпечити їх належний соціальний захист та національно- культурну ідентичність. У цьому контексті Президент особливо наголосив на важливості якнайшвидшого укладення угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення.

Слід зазначити, що напередодні Віктор Ющенко провів важливі переговори з президентом Португалії Анібалом Каваку Сілвою, під час яких відзначив значний потенціал розвитку економічної співпраці між нашими країнами. Він нагадав, що в 2007 році товарообіг між Україною та Португалією збільшився на 67%. Водночас Президент України наголосив на існуванні значного нереалізованого потенціалу в цій площині, пов’язаного, на його думку, з браком інформації про взаємні можливості.

Зі свого боку, Анібал Каваку Сілва нагадав, що Португалія була однією з перших країн, що визнали незалежність України. Говорячи про європейський курс України, він наголосив, що Португалія завжди була дружньо налаштована до нашої держави, що доводила під час свого головування в ЄС.

Під час зустрічі з португальським президентом В. Ющенко окремо наголосив, що українська сторона приділяє велику у вагу темі реалізації та шляхів постачання до країн ЄС каспійської нафти. Саме тому, додав він, на міжнародному рівні ведеться активна робота щодо транспортування нафти маршрутом Одеса — Броди — ЄС. «Українська газотранспортна система є невід’ємною частиною європейського газового ринку», — наголосив Віктор Ющенко, нагадавши, що на Енергетичному саміті в Києві було закладено концепцію формування єдиного транзитного простору Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського регіону. Глава держави запевнив, що Україна усіляко підтримуватиме заходи колективного характеру, в тому числі, щодо формування єдиного енергетичного ринку як газу, так і електроенергії.

Вчора, як планувалось, під час зустрічі міністрів закордонних справ України та Португалії були підписані Дорожня карта українсько-португальських відносин на період 2008—2010 рр. та двосторонні угоди про повітряне сполучення та про співпрацю у сфері боротьби зі злочинністю.

Аліна ПОПКОВА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ