Бідна людина не та, у якого немає ні гроша в кишені, а та, у якої немає мрії
Сократ, давньогрецький філософ, один із засновників Західної філософії

Українські парт і ї на європейському «килимі»

26 жовтня, 2005 - 00:00
МАРЕК СIВЕЦЬ

Європейські парламентарії збираються з’ясувати реальне розташування політичних сил в Україні та їхнє ставлення до курсу європейської інтеграції для того, щоб прогнозувати, чи залишиться цей пріоритет у Києва в разі зміни влади. Ці й інші запитання обговорюватимуть у ході восьмого засідання міжпарламентського комітету Україна — ЄС 26-27 жовтня у Страсбурзі, повідомив в інтерв’ю журналістам напередодні засідання керівник делегації Європарламенту по зв’язках із Україною, екс-секретар Ради національної безпеки й оборони Польщі Марек Сівець.

За його словами, до складу української делегації ввійшли представники всіх великих політичних сил у Верховній Раді. «Ми хочемо говорити відверто про розвиток ситуації в Україні: хто є новий уряд, хто — опозиція. Це — запитання, на яке я не маю відповіді. Ми знаємо, хто підтримує прем’єр-міністра, але чи означає це створення нової коаліції? Для нас дуже важливо покласти запитання на стіл нашим українським гостям — що є євроінтеграція для кожної партії», — сказав політик. Марек Сівець вважає, що політичні сили в Україні не структуровані. «Блок Тимошенко не голосував на користь уряду — вона в опозиції, але я знаю, що вона декларує готовність співпрацювати з президентом. Я трохи знаю Соціалістичну партію — я знаю Мороза, але я не знаю в результаті, з ким вони об’єднуватимуться», — сказав він.

Разом із тим Сівець висловив думку, що в цей час в Україні існує три політичні групи — «люди, які підтримують Януковича, люди, які підтримують Тимошенко, й ті, хто підтримує Ющенка», передає Інтерфакс-Україна.

Марек Сівець відзначив, що в Європейському парламенті знають «лозунги Майдану», виступи українських лідерів стосовно європейської інтеграції. «Але ми б хотіли знати, наприклад, чи підтримують прихильники Януковича європейську інтеграцію, тому що європейська інтеграція — тривалий процес, і ти ніколи не можеш бути впевненим у тому, хто буде при владі через п’ять, двадцять років. Це — відповідальність влади, президента створювати національну підтримку, щоб цей процес був безповоротним. Якщо країна говорить «так, ми хочемо цього» — це важливо. Але я не впевнений, якого рівня думки представлені зараз в Україні», — сказав глава делегації.

Із цієї причини європейські депутати збираються запитати українських партнерів, чи вони дійсно хочуть приєднуватися до ЄС. «Ви дійсно знаєте, який хворобливий цей процес? Хтось повинен сказати українським людям, що це вимагає часу, це вимагає багато праці, персональної жертовності, дуже персональної — тому що це безробіття, це питання ціни на енергоносії, ринкових перетворень. Це — історичні зміни. Я думаю, що вибори — правильний момент поставити запитання про думку людей. У кінцевому результаті вони повинні орієнтуватися, що робитимуть партії після виборів», — вважає Марек Сівець.

Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments