Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

В «урановому синдромі» з’явилася плутонієва тема

25 січня, 2001 - 00:00

Плутонієва тема стала новим поворотом в «урановому скандалі». Найбільш серйозну заклопотаність в зв’язку з інформацією, що з’явилася, висловили Іспанія, Німеччина і Португалія. Міністр оборони ФРН Рудольф Шарпінг, наприклад, вирушив у Косово, де запевнив німецьких миротворців, що боєприпаси, які містять збіднений уран не представляють серйозної загрози для здоров’я. Тим самим Шарпінг підтвердив офіційну позицію НАТО. Як наслідок, в майбутньому НАТО не має намір відмовлятися від застосування снарядів з сердечниками із збідненого урану. У той же час німецький міністр заявив, що Берлін бажає отримати від Вашингтона чітку відповідь на запитання, чи не містили застосовані американцями на Балканах боєприпаси високотоксичний плутоній. У свою чергу португальський прем’єр-міністр в листі на ім’я Генерального секретаря НАТО Джорджа Робертсона зажадав «повного прояснення» ситуації.

У доповіді НАТО зроблений висновок про те, що радіоактивний рівень плутонію, що застосовується, не представляє небезпеки. Представник НАТО Марк Лейті раніше вже заявляв, що незначна кількість плутонію все ж могла бути присутньою в деяких видах зброї, використаної під час операцій проти сербів в Боснії і Косово. За його словами, кількість високорадіоактивних речовин була досить «незначною», внаслідок чого безглуздо навіть говорити про можливий ризик для здоров’я. Німеччину така відповідь не задовольнила. Причому міністр Шарпінг заявив, що Німеччину не влаштовують роз’яснення за допомогою «сторінок Інтернету».

Денис СКЛЯРЕНКО, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ