Минуле не зникає. Героїчно пролита кров не зникає. Вона трансформується в нову форму духовної енергії, породжує людину, яка має його виспівати. Минуле воскресає і розцвітає в генієві.
Євген Сверстюк, український письменник, доктор філософії, президент Українського пен-клубу

Війна та акції Чейні

13 березня, 2003 - 00:00

Конкуренція між цими компаніями, безумовно, точитиметься запекла, адже лише контракти на відбудову іракських шпиталів, портів, аеропортів та шкіл становитимуть до $900 млн. До того ж, участь у відновленні економіки Іраку гарантуватиме компаніям і подальшу присутність на іракському ринку. Пентагон уже вирішив, що «Келлог, Браун та Рут» (KBR) — дочірня компанія корпорації «Голлібартон», — відповідатиме за гасіння пожеж на нафтових родовищах, якщо Саддам Хусейн їх підпалить. KBR вже отримала дивіденди від боротьби з терором — біля $33 млн. за будівництво табору для підозрюваних аль-каїдівців у Гуантанамо.

За п’ять років, що компанією керував Чейні, «Голлібартон» більш ніж вдвічі збільшила свою підтримку політичних діячів, головним чином — кандидатів від Республіканської партії. «Політичні» витрати корпорації тоді досягли $1,2 млн.

Ділове минуле вже коштувало віце-президенту США нервів. Минулого року організація «Джудішіал Вотч» звинуватила Річарда Чейні в тому, що за його керівництва корпорація «Голлібартон» «творчо» підходила до фінансової звітності.

Варвара ЖЛУКТЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: