Суспільство без віри і любові втрачає здатність розрізняти добро і зло
Євген Сверстюк, український літературний критик, есеїст, поет, мислитель, філософ

5 подiй тижня, що минає

1 квітня, 2021 - 20:01

31 березня 2021 року. Лаунглон, М’янма. Люди беруть участь у мотоциклетному параді на знак протесту проти військового перевороту. 1 лютого цього року військові у М’янмі відсторонили від влади цивільне керівництво держави та оголосили надзвичайний стан. Вони обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах у листопаді. Тим часом, у країні спалахнули масові протести, які тривають досі. Силовики намагаються жорстко придушити хвилювання народу. ЗМІ повідомили, що днями понад 100 людей загинуло під час розгону демонстрацій проти учасників військового перевороту в М’янмі.

31 березня 2021 року. Ватикан. Люди проходять вакцинацію у холлі Павла VI у Ватикані. У країні з населенням понад 60 млн чоловік на даний момент здіснено 10 млн вакцинацій. Прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі отримав першу дозу вакцини від коронавірусу AstraZeneca у вівторок. Драгі разом зі своєю дружиною Марією Серенеллою Каппелло отримали щеплення в центрі вакцинації на центральному вокзалі Риму Терміні. Драгі, який вступив на посаду в минулому місяці, пообіцяв збільшити кількість вакцинацій в Італії. Як відомо, Італія готується ввести вимогу обов’язкової п’ятиденної самоізоляції і двох негативних тестів для всіх мандрівників, що прибувають з країн ЄС.

31 березня 2021 року. Вашингтон. Президент США Джо Байден виходить зі свого лімузину перед посадкою в борт номер один ВПС США, щоб вирушити у Піттсбург, шт. Пенсильванія, де він збирається оголосити План «Робочі місця для Америки» на суму $2 трлн. Найбільші інвестиції — в розмірі $ 650 млрд - повинні бути спрямовані на модернізацію транспортної інфраструктури. У числі іншого має бути відремонтовано та модернізовано понад 30 тис. км магістралей і доріг, 10 тис. мостів, частина коштів піде на програми безпеки дорожнього руху для пішоходів і автомобілістів, а також розвиток громадського транспорту. $ 174 млрд буде виділено на стимулювання ринку електромобілів, в тому числі податкові пільги для їх покупців і розвиток мережі зарядних станцій. $ 400 млрд планується виділити на так звану економіку турботи: розширення системи догляду за літніми людьми та людьми з інвалідністю, а також підвищення зарплати соцпрацівникам, які займаються таким доглядом. Понад $ 300 млрд повинно бути направлено на поліпшення інфраструктури будинків, включаючи поліпшення доступу до чистої води, електрики, широкосмугового інтернету і т. д. Ще $ 300 млрд планується направити на підтримку промисловості, в тому числі розвиток виробництва напівпровідників у США, інвестиції в інновації та ін.

31 березня 2021 року. Лондон. Королева Великої Британії Єлизавета ІІ провела свою першу особисту зустріч в цьому році, через два дні після того, як в країні був послаблений суворий локдаун. 94-річна королева, яка продовжувала виконувати свої офіційні обов’язки за допомогою відеозв’язку відтоді, як на початку року був введений локдаун, відвідала меморіал Військово-повітряних сил в Раннімеді, щоб відзначити сторіччя Королівських ВПС Австралії. Раннімед розташований неподалік від Віндзорського замку, на захід від Лондона, де королева залишилася зі своїм 99-річним чоловіком принцом Філіпом.

31 березня 2021 року. Вінчестер. Жінки розглядають статую всесвітньовідомої шведської активістки у боротьбі проти кліматичних змін Грети Тунберг в Університеті міста Вінчестер. Як повідомляють ЗМІ, встановлення цієї статуї вартістю 24 тис. фунтів стерлінгів у британському університеті викликало обурення серед персоналу та студентів, які вважають, що ці кошти можна було краще витратити. Вінчестерська філія Спілки університету та коледжу назвала цей монумент «проєктом марнославства» і заявила, що під час пандемії кошти на фінансування статуї можна було б витратити  на попередження скорочень послуг.

 

Підготував Микола СІРУК, «День». Фото Рейтер
Газета: 
Рубрика: