Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Австралійський «бумеранг»

Як проплачена антиукраїнська стаття в The Canberra Times обернулась проти російського посла
26 березня, 2019 - 11:20

Досить несподівано, цікаво і кумедно, обернулась для російського посла в Австралії Григорія Логінова проплачена ним стаття у The Canberra Times під назвою: «Крим — півдесятиліття разом з Росією».

По-перше, представники української діаспори «Південного» континенту, саме так перекладається латинська назва australis, висловили обурення на адресу редакції цього видання за публікацію брехливої статті і закликали відмовлятися усіх від її передплати. «Дорогі українці в Канберрі. The Canberra Times (СТ) знову надрукувала редакційну статтю сповнену брехні від російського посла. І це попри запевнення, що вони не будуть цього робити після попереднього подібного випадку перед Різдвом. Я скасував свою передплату СТ, пояснивши, чому. Я також поскаржився їхньому редакційному відділу, зазначивши про їхній провал і моє скасування передплати. Я закликаю інших передплатників зробити так саме», — написав на своїй сторінці у Facebook Динило Козак.

По-друге, Союз Українських Організацій Австралії, головний представницький орган української громади в Австралії в особі її Голови-Стефана Романіва також зробив різку заяву з приводу публікації політичної реклами у Проплаченої послом Російської Федерації Григорієм Лігвіновим з нагоди п’ятої річниці примусової анексії Криму до Росії. Нижче можна познайомитись з текстом цієї заяви.

По-третє, кумедність ситуації з публікацією статті російським послом пояснюється наступним чином. Послу України в Австралії Миколі Кулінічу вдалося не лише безкоштовно розмістити відповідь на цю брехливу публікацію в провідних австралійських виданнях Sidney Morning Herald і The Canberra Times, а російський інтернет-портал» Иносми.ру» (inosmi.ru) розмістив російський переклад статті «Крим: п’ять років життя у «чорній дірі» сфери прав людини», присвячену п’ятиріччю окупації Криму РФ.

З цього приводу на сторінці Facebook українського посольства в Австралії зазначається наступне: «Пропонуємо звернути вашу увагу на публікацію Посольства України у The Canberra Times про ситуацію в окупованому Криму. Ми вирішили не сперечатися з російським послом, а запропонувати засновану на фактах правду.

Дякуємо усім, хто підтримав нашу кампанію, і заохочуємо вас надалі допомагати нам виявляти і розвінчувати російську пропаганду.

Ми також маємо визнати конструктивний діалог з керівництвом The Canberra Times, яке безкоштовно розмістило нашу відповідь».

«РОСІЙСЬКИЙ ПОСОЛ ХОТІВ ПОКАРАТИ НАС, АЛЕ САМ СЕБЕ ВИСІК»

Пан Кулініч розповів «Дню», що одразу після публікації статті «Крим — півдесятиліття разом з Росією» він звернувся до редактора The Canberra Times з проханням розповісти на сторінках цього видання про справжню ситуацію в окупованому Криму, не сперечатися з російським послом, а запропонувати засновану на фактах правду.

«Моя стаття в перекладі на російську мову опублікована на порталі ІноСМІ, наголосив він, і не просто критикує, а нищить режим окупації, зрозуміло, з посиланням на міжнародне право, на резолюції ГА ООН. І ця стаття сподобалась тут в Австралії. Мені вже телефонують зі всієї Австралії. А з іншого боку, російський посол, виконуючи завдання центру, зробив собі панагірик про Крим, прагнучи розказати як усі там щасливі. А тепер практично вся Австралія прочитала і про права людини, і про кримських татар, і про мілітаризацію острова. Все що я написав у цій статті. Думаю, ця історія доволі кумедна і цікава. Я безкоштовно отримав платформу і можливість звернутись не тільки до австралійців, а цю статтю передрукувала ІноСМІ. Я бачу вже є посилання на ці статті і так далі. Я думаю, що це цікавий випадок, принаймні, у дипломатичній практиці. Російський посол хотів покарати нас, але сам себе висік і зробив такий подарунок нам. Такий вийшов собі австралійський бумеранг, який був запущений і повернувся до авторів з неприємними наслідками».

«МАЄМО ЗРАЗОК РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ СТАРОЇ ШКОЛИ»

До Джона Пола Молоні,

керуючого редактора The Canberra Times

Шановний пане Молоні,

Пишу вам від імені Союзу українських організацій Австралії (AFUO) об’єднуючого органу українців в Австралії та Світового конгресу українців (СКУ) на знак протесту проти публікації політичної реклами у вашому виданні сьогодні 18 березня 2019 р., проплаченої послом Російської Федерації Григорієм Лігвіновим з нагоди п’ятої річниці примусової анексії Криму до Росії.

У цьому проплаченому тексті він намагається виправдати беззаконня — анексію Криму Росією.

Знову маємо зразок російської пропаганди старої школи, яку кинули в обличчя Австралії та міжнародній спільноті, незважаючи на нашу консолідовану позицію щодо Криму.

Нам важко зрозуміти і прийняти, що «Канберра Таймс» взяла гроші для просування російської пропаганди демонстрації зневаги до позиції австралійського уряду щодо російської агресії в Україні та анексії Криму.

СУОА та СКУ рішуче засуджують те, що Канберра Таймс продовжує просування російської пропаганди. Ви принесли вибачення в грудні 2018 року за подібний інцидент. Ми закликаємо Вас зробити те ж саме негайно і привести свою позицію у відповідність до ставлення Австралії та Австралійської урядової політики.

Австралія і міжнародна спільнота засудили анексію Криму і вимагають від Росії повернення Криму в Україну.

Трохи досліджень підсилили б це для вас і, можливо, похитнули ваше рішення знову прийняти гроші на пропаганду. Ми зробили дослідження для вас:

Сімдесят третя сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй 18 грудня 2018 року прийняла таку резолюцію «Генеральна Асамблея сьогодні прийняла резолюцію, яка закликає Російську Федерацію негайно вивести свої військові сили з Криму і припинити її тимчасову окупацію території України»

Враховуючи її міжнародну роль і досяжність, політика Росії впливає на Австралію як безпосередньо, так і опосередковано. Ми будемо обережно ставитися до Росії для просування наших інтересів там, де ми бачимо можливості. Так само, Австралія буде співпрацювати з партнерами, щоб протистояти поведінці Росії, коли вона є шкідливою для глобальної безпеки. Австралія залишається особливо стурбованою збиттям рейсу MH17 та анексією Криму Росією і вторгненням у Східну Україну» Це позиція австралійського уряду 2017 White Paper — Foreign Affairs https://www.fpwhitepaper.gov.

«Ми засуджуємо військове будівництво Російської Федерації та агресивні дії в регіоні, які є подальшими порушеннями суверенітету та територіальної цілісності України. Ми не визнаємо російську анексію Криму» H.E Dr Brendon Hammer посол в ОБСЄ 29 листопада 2018 р.

Ваша стаття, здається, демонстративно іґнорує офіційну позицію Австралії та міжнародної спільноти. Це вже вдруге раз за останній час ваша газета прийняла «гроші» від посла, який звинуватив Австралію та Австралійців у русофобії.

Ми сподіваємося, що ви, як це було зроблено в грудні минулого року, виправите це, видалите цю платну рекламу з вашого веб-сайту і вибачитеся перед австралійцями за те, що дозволили скасувати загальноприйняті принципи і цінності австралійського уряду та Австралії.

Я буду в Канберрі завтра вдень і буду радий зустрітися з Вами для обговорення цих питань.

Тим часом ми чекаємо негайного відкликання російської пропаганди та вибачень перед Австралією та Австралійцями.

Стефан РОМАНІВ, кавалер Ордену Австралії, голова Союзу українських організацій Австралії

Микола СІРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ