Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Без сюрпризів...

Новим президентом Казахстану стане Касим-Жомарт Токаєв
11 червня, 2019 - 10:56
ФОТО РЕЙТЕР

Перемогу на позачергових президентських виборах у Казахстані здобув кандидат від правлячої партії «Нур Отан» Касим-Жомарт Токаєв. За даними ЦВК, він набрав 70,76% голосів, передає «Радио Азаттык». На другому місці — кандидат від руху «Улт тагдыры» Амірджан Косанов (16,2%), на третьому — Данія Єспаєва від партії «Ак жол» (5,2%). Решта кандидатів набрали менш ніж 5% голосів. Явка становила 77,4%. День голосування був затьмарений масштабними протестами, їхні учасники вказували на несправедливість виборів і те, що їх результат наперед відомий, повідомляє Бі-Бі-Сі. Поліція затримала близько 500 мітингувальників. Протести тривали і в понеділок, на них вийшли незадоволені результатами, було затримано ще щонайменше 100 людей. Ці вибори президента Казахстану були першими, на які не балотувався екс-президент Нурсултан Назарбаєв, він безперервно правив країною майже 30 років: з 1990 по 2019 р. Токаєв раніше був спікером сенату, а після того, як Назарбаєв подав у відставку, став президентом. Пізніше Назарбаєв закликав казахів підтримати кандидатуру Токаєва на наступних виборах.

Наталія ПУШКАРУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ