І добро, і зло примножуються в геометричній прогресії. Ось чому ті маленькі рішення, які ми приймаємо щодня, безмежно важливі.
Клайв Стейплз Льюїс, відомий британський письменник, філософ, християнський апологет

«Боролися за захист країни»

У Лондоні відбулася ювілейна церемонія пам’яті Кенотафі
25 листопада, 2021 - 19:45

Щороку у листопаді у Британії відзначають День пам’яті полеглих у Першій та Другій світових війнах. Нинішнє меморіальне свято було приурочене сотій річниці від закінчення Першої світової війни. Як пише видання LB, спочатку День поминання був присвячений полеглим воїнам Першої світової: Комп’єнське перемир’я, яке поклало край бойовим діям, було підписано 11 листопада. Пізніше в цей день стали згадувати і жертв Другої світової війни, а також усіх загиблих у дрібних збройних конфліктах та гарячих точках. Головний символ цього дня — червоні маки, які символізують макові поля Фландрії, де ховали загиблих солдатів.

За даними видання Jewishnews, до параду, що відбувся у Лондоні 21 листопада, долучилися тисячі представників Асоціації колишніх єврейських військовослужбовців та жінок (AJEX). Якраз сто років тому був покладений перший вінок зірки Давида групою колишніх єврейських солдатів з юдеїв — 38-го, 39-го та 40-го батальйонів королівських стрільців. Виконавча директорка AJEX Фіона Палмер зазначила, що організація «пишається» «службою, силою та стійкістю» «чоловіків і жінок нашої спільноти, які боролися за захист нашої країни та протистояли антисемітизму».

Серед тих, хто прийшов на парад, були ветерани з сім’ями та друзями, а також службовці єврейських збройних сил з Королівського флоту, британської армії та королівських повітряних сил. Серед тих, хто взяв участь у параді, був 99-річний ветеран Другої світової війни Артур Лоусон MBE, батько Еверлін Йедд, з Шотландської ради єврейських громад. До заходу також були залучені комунальна молодіжна організація JLGB та Об’єднані кадетські сили JFS разом із контингентами інших шкіл та молодіжних груп.

На фото: Члени Асоціації колишніх єврейських військовослужбовців і жінок (AJEX) відвідують щорічний парад і церемонію пам’яті в Кенотафі в Лондоні, Великобританія, 21 листопада 2021 року. Фото Рейтер

Газета: 
Рубрика: