Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Британці спробують навчити собак виявляти коронавірус

18 травня, 2020 - 19:55
ФОТО REUTERS

У Британії спробують навчити собак на нюх визначати хворих на COVID-19, повідомило агентство Xinhua з посиланням на Департамент здоров’я та соціального обслуговування Британії. «Собаки, здатні успішно виявляти певні типи раку, пройдуть інтенсивне тренування, покликане встановити, чи зможуть вони виявити хворобу до появи симптомів. На це виділено 500 тис. фунтів (близько $600 тис. — Ред.) урядових коштів», — йдеться у повідомленні. Зазначається, що перший етап дослідження проводитиме Лондонська школа гігієни й тропічної медицини у співпраці з університетом Дурхама й благодійною організацією, яка опікується медичними собаками.

«У рамках дослідження співробітники Національної служби охорони здоров’я збиратимуть у лондонських лікарнях зразки запахів від інфікованих новим коронавірусом людей та не заражених осіб. Після цього шестеро собак пройдуть ретельне тренування, намагаючись виявити вірус у зразках», — йдеться у повідомленні. На переконання провідного дослідника Лондонської школи гігієни й тропічної медицини Джеймса Логана, подібне дослідження має великий потенціал.

«Наша попередня робота показала, що малярія має характерний запах й нам вдалося ефективно навчити собак виявляти цю хворобу. У поєднанні зі знанням про те, що респіраторні хвороби здатні змінювати запах тіла, ми сподіваємося, що собаки визначатимуть й COVID-19», — сказав Логан.

Газета: 
Рубрика: