Це ж велика дурість — хотіти говорити, а не хотіти бути зрозумілим.
Феофан (Єлеазар) Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

«Ми маємо можливість нарощувати нашу суб’єктність…»

Літньошколярі «Дня» стали гостями голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганни Гопко
14 липня, 2017 - 19:15
Фото Руслана КАНЮКИ, "День"

У п’ятницю Комітет ВРУ у закордонних справах прийняв особливу «делегацію». 14 липня літньошколярі газети «День» завітали туди на запрошення голови комітету, народного депутата Ганни Гопко.

За круглим столом студенти ставили пані Ганні питання не лише про важливі питання у політичній та дипломатичній сферах. Велику увагу було приділено культурному та інноваційному простору. Ганна Миколаївна також наголосила на важливості проектів та ініціатив газети «День», яка, за словами народного депутата, стала «маленьким університетом, що готує кадри думаючих та мислячих журналістів».

Під час обговорення співпраці українського дипломатичного корпусу із стратегічними партнерами Ганна Гопко зауважила: «Ми маємо можливість нарощувати нашу суб’єктність в міжнародних перемовинах конкретними угодами, які є надзвичайно важливим». Підсумовуючи результати зустрічі у Лондоні представників української влади із урядовими делегаціями із Британії, Данії та США, вона не лише підкреслила важливість цієї події, а й ствердила: «На сьогодні важливо зробити реформи незворотніми, і за порадами колег з інших країн навчитися працювати як національна збірна». Таким чином пані Гопко порадила брати приклад із настанов газети «День», котрі співзвучні із наративами закордонних експертів.

Особливу роль у процесі інтелектуалізації та культурного розвитку українського суспільства, на переконання Ганни Гопко, відіграє газета «День». Насамкінець вона сказала: «Хочу подякувати газеті «День» за цю колосальну роботу в будівництві держави, за її бібліотеку, а особливо за «Україна Incognita. ТОP-25». Варто лиш згадати останню путінську спробу окупувати, приватизувати нашу історію, назвавши Анну Київську «русской царевной». Це не пройшло, тому що ми вже встигли засвоїти якусь дещицю нашої історії».

«Школярі» газети «День» були захоплені екскурсією комітетами ВРУ, а бесіда справила сильне враження та стала поштовхом для роздумів.

ВРАЖЕННЯ

«В УКРАЇНІ Є СВОЇ ПРОФЕСІОНАЛИ, ЯКИХ ВАРТО СЛУХАТИ І ЗА ЯКИМИ СЛІД СПОСТЕРІГАТИ»

Антон СЕСТРІЦИН, Університет Карлтон (Оттава):

– Другий тиждень літньої школи журналістики газети «День» студенти закінчили зустріччю з, як вона себе називає, «вихованкою газети» та відомим українським політиком Ганною Гопко. З перших хвилин розмови голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах підтвердила реноме принципового політика. «На Майдані ми захищали державу, а зараз прийшов час, щоб інституції захищали громадян», – наголосила Гопко. На питання від студентів ЛШЖ-2017 пані Ганна відповіла із притаманною їй розсудливістю та глибиною аналізу. Важливою була дискусія про team play українських політиків. «На світовій арені Україна має виступати з узгодженою позицією, а не займатись просуванням власних проектів», – вважає народний депутат. Українська політика, як ніколи, потребує політиків з візією. Ганна Гопко бачить Україну конкурентоспроможною та технологічно розвиненою країною. Для цього в нас є всі передумови. Успішне втілення реформ прискорить процес побудови міцного середнього класу, який і має стати опорою нашої держави. Ця зустріч показала, що в Україні є свої професіонали, яких варто слухати і за якими слід спостерігати.

«ПОБУВАТИ ТАМ, ДЕ ТВОРЯТЬ І ОБГОВОРЮЮТЬ УГОДИ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ ПОЛІТИЧНЕ МАЙБУТНЄ КРАЇНИ, БУЛО ДУЖЕ ЦІКАВО»

Марина ЛІБЕРТ, Брюссельський вільний університет:

– Парламент – це дуже символічне місце, особливо для мене, студентки юридичного факультету. Сьогодні мені разом із колегами з ЛШЖ випала нагода побувати в Комітетi у закордонних справах Верховної Ради України. Побувати там, де творять і обговорюють угоди, які визначають політичне майбутнє країни, було дуже цікаво. А ще цікавіше і зрозуміліше було тому, що ми зустрілися із депутатом ВРУ Ганною Гопко.

 

Вона вразила мене своєю активною позицією, безліччю актуальних і потрібних ідей щодо нових законів у галузі зовнішньої політики й економіки. Перспективною, на мою думку, є її пропозиція наблизитися до інноваційний країн у царині нових технологій, таких як Японія. Це справді велика честь побувати в символічному місці, де твориться нова історія України.

Нагадаємо, що Літня школа журналістики відбувається за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

 

Марія ОРИЩИНА, Ілона ЛОЖЕНКО, Літня школа журналістики «Дня»-2017. Фото Руслана КАНЮКИ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ