Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Остання дика річка в Європі»

Природоохоронці борються за збереження незайманості Вйоси в Албанії
3 червня, 2021 - 19:05
НА ФОТО: ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД РІЧКИ ВЙОСА В КЕСАРАТІ, АЛБАНІЯ / ФОТО РЕЙТЕР

300-кілометровій річці Вйоса, яка протікає з Греції через Албанію до Адріатичного моря, загрожує масштабна програма з розвитку гідроенергетики, повідомляє euronews.com. Учасники кампанії з охорони природи борються за порятунок річки.

У цій річці і на її берегах мешкає понад 1000 різних видів риби, тварин і птахів. Плани з будівництва понад 30 гребель гідроелектростанцій загрожують їхньому середовищу існування. Міжнародна кампанія закликає до того, щоб надати річці статус національного парку. Це зупинить будь-яке будівництво на ній гребель. Професор Алеко Міхо з Тіранського університету закликає: «Це те, чого ми настійно вимагаємо — з усіх природних ресурсів, які експлуатуються, давайте пошкодуємо цю єдину річку».

Багато з птахів, що мешкають в басейні Вйоси, перебувають під захистом або є видами, що вимирають, в тому числі кучерявий пелікан, шуліка рудий і степовий боривітер.

Газета: 
Рубрика: