Задумавши суперечку теперішнього з минулим, ми виявимо, що втратили майбутнє
Уінстон Черчилль, британський політик, прем'єр-міністр Великобританії

Палата представників США готує імпічмент Трампу

Віцепрезидент США Майк Пенс оголосив, що не має наміру починати процес відсторонення чинного президента
13 січня, 2021 - 17:35
ФОТО REUTERS

Палата представників США має намір 13 січня оголосити імпічмент президентові Дональду Трампу через його роль у підбурюванні натовпу своїх прихильників до штурму Капітолію минулого тижня, пише radiosvoboda.org.

Віцепрезидент США Майк Пенс 12 січня оголосив, що не має наміру починати процес відсторонення президента Дональда Трампа від влади на підставі повноважень, наданих йому 25-ю поправкою до конституції країни.

«Я не вважаю, що такі дії — в інтересах нашої країни, що вони відповідають Конституції», — йдеться в листі Пенса, адресованому спікерові Палати представників Ненсі Пелосі.

За словами Пенса, такий крок стане «жахливим прецедентом». Він називає заклик усунути президента Трампа від влади за вісім днів до закінчення терміну його президентських повноважень політичними іграми. Майк Пенс закликав законодавців «утриматися від дій, які ще більше розколють суспільство і розпалять пристрасті».

Лист віцепрезидента Пенса був оприлюднений за кілька годин до того, як Палата представників проголосувала за резолюцію, що закликає Пенса і членів кабінету вдатися до 25-ої поправки і позбавити президента Трампа влади за його виступ на багатотисячному мітингу своїх прихильників, після якого кілька сотень учасників мітингу увірвалися в будівлю Капітолію.

Газета: 
Рубрика: