Нехай думки, укладені в книгах, будуть твоїм основним капіталом, а думки, які виникнуть у тебе самого – відсотками з нього.
Тома Аквінський, теолог, святий католицької церкви

«Праця та молитва»

Папа Франциск поділився роздумами про їхню взаємодоповнюваність
11 червня, 2021 - 11:04
ПАПА ФРАНЦИСК ПІД ЧАС ЩОТИЖНЕВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ АУДІЄНЦІЇ У ВАТИКАНІ 9 ЧЕРВНЯ 2021 РОКУ / ФОТО РЕЙТЕР

«Моліться без перерви. За все дякуйте», — цей заклик святого Павла з його Послання до Солунян став відправною точкою для роздумів, якими Папа Франциск поділився з учасниками загальної аудієнції, яка в середу відбулася на внутрішньому подвір’ї Святого Дамазія у Ватикані, повідомляє www.vaticannews.va.

«Звісно, впроваджувати в життя ці принципи не є легко» — зазначив Папа. Діти, праця, родинні проблеми, постарілі батьки... Здається, що цьому не буде кінця. «В цій ситуації корисно подумати про те, що Бог, наш Отець, Який мусить займатися всім всесвітом, завжди пам’ятає про кожного з нас. Отож, також і ми повинні завжди пам’ятати про Нього!» — наголосив Глава Католицької Церкви.

Святіший Отець нагадав, що у християнському монашестві завжди існувала велика пошана до праці, не лише з огляду на моральний обов’язок здобувати прожиток для себе та для інших, але також як необхідність внутрішньої рівноваги: для людини небезпечно втрачати контакт з дійсністю, й праця допомагає підтримувати цей контакт.

«У людській істоті все є «двоїстим»: наше тіло є симетричним, ми маємо дві руки, двоє очей... подібно, й праця та молитва є взаємодоповнювальними... Нелюдяно бути настільки поглинутими роботою, щоб не знаходити часу на молитву», — сказав Папа. Водночас, за його словами, «не є здоровою та молитва, яка відчужується від життя». В такому раіз вона перетворюється в спіритуалізм, в обрядовість.

Газета: 
Рубрика: