Тепер, коли ми навчилися літати повітрям, як птахи, плавати під водою, як риби, нам не вистачає тільки одного: навчитися жити на землі, як люди.
Бернард Шоу, англійський драматург

Протести чи вандалізм?

«Я уповноважив федеральний уряд заарештовувати кожного, хто знищує будь-який пам’ятник», — Дональд ТРАМП
23 червня, 2020 - 19:22
ФОТО REUTERS

22 червня 2020 року. У Вашингтоні демонстранти, які протестують проти расизму і поліцейського насильства, спробували звалити пам’ятник колишньому президентові США Ендрю Джексону, встановлений біля Білого дому. Поліція розігнала за допомогою перцевого газу натовп з декількох сотень людей, щоб не дозволити демонстрантам здійснити задумане. Кілька протестувальників накинули мотузку на статую вершника, намагаючись перекинути її. На одній зі сторін монумента чорними літерами написали слово «вбивця». Ендрю Джексон, який займав пост президента в США з 1829 по 1837 рік, є однією з найбільш суперечливих фігур в американській історії. Він був не тільки рабовласником, а й масово переселяв індіанців в резервації, щоб розчистити територію для білих поселенців. Нинішній президент США Дональд Трамп називав себе прихильником Джексона.

«Я уповноважив федеральний уряд заарештовувати кожного, хто здійснює акти вандалізму або знищує будь-який пам’ятник, статую чи іншу федеральну власність такого типу у США, і засуджувати його до позбавлення волі строком на 10 років», — написав президент США на своїй сторінці у Twitter.

Газета: 
Рубрика: