Нація - це невсипуща внутрішня «боротьба» сил формотворчих і ідеєтворчих з інертною масою («більшістю») етносу.
Євген Маланюк, український письменник, поет, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик

Протести у Гонконзі: сутички у Політехнічному університеті

18 листопада, 2019 - 20:22
ФОТО REUTERS

У Гонконзі не вщухають сутички між демонстрантами і поліцією.  Активісти, які перебувають на території кампусу Політехнічного університету, в ніч на понеділок підпалили вхід до навчального закладу. Як повідомляє інформагентство AFP, це сталося, коли правоохоронці спробували проникнути в будівлю, в якій були сотні активістів.

Як пише газета South China Morning Post, зазвичай спокійний район, в якому розташований кампус Політехнічного університету, перетворився на «військову зону». За інформацією видання, пізно ввечері в неділю протестувальники почали кидати в правоохоронців «коктейлі Молотова», після того, як поліція закликала активістів залишити кампус, погрожуючи в іншому разі притягнути їх до відповідальності «за участь у заколоті».

Сутички між радикально налаштованими активістами і силами поліції не вщухали протягом всього недільного дня, зазначає ЗМІ. Близько десятої години ранку білий броньований автомобіль Ford без номерних знаків спробував в’їхати в групу поліцейських на вулиці Austin Road, де розташований кампус університету. Поліцейські обстріляли автомобіль, проте нападнику вдалося втекти.

За даними South China Morning Post, у ході зіткнення з протестувальниками на території кампусу поліція вже затримала десятки активістів. Очікуються масові затримання. Поліція повідомила, що найнебезпечніші предмети, вилучені в активістів упродовж останніх днів, були викрадені ними з лабораторій Політехнічного університету.

Під час сутичок у кампусі університету як поліція, так і учасники протестів неодноразово застосовували силу, повідомляють місцеві ЗМІ. При цьому радикальні активісти кидали в поліцейських цеглини і «коктейлі Молотова», іноді використовуючи для цього саморобні катапульти на даху будівлі університету. Один з поліцейських напередодні був поранений в ногу стрілою з лука. Поліція у відповідь використовувала перцевий газ і задіяла водомети.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ