Доля випробовує тих, хто намірився іти до великої мети, але сильних духом не спіймає ніхто, вони зі стиснутими руками вперто і сміливо ідуть до наміченої мети.
Катерина Білокур, українська художниця, майстер народного декоративного живопису

Слідами чорнобильської катастрофи

Ганна ГОПКО: «Демократія в дії — це про сильні інституції, де неможливим є приховування важливої інформації»
27 квітня, 2021 - 19:40
ФОТО З ФБ СТОРІНКИ «ДЕМОКРАТІЯ В ДІЇ: ZERO CORRUPTION»

Візуальні образи виставки міжнародного конкурсу Асоціації дизайнерів-графіків «4-й Блок» і конференції «Демократія в Дії: Zero Corruption» покликані привернути увагу глядача до наслідків поганого управління державою. Цього разу виставка, яка започаткована 1991-го року, розміщена в стінах українського парламенту.

«Ця виставка до 35-ти річчя Чорнобильської трагедії є нагадуванням до чого призводить погане врядування, — сказала голова конференції «Демократія в Дії: Zero Corruption», голова комітету ВР у закордонних справах VIII скликання, засновниця мережі захисту національних інтересів «АНТС» Ганна ГОПКО в коментарі газеті «День», — Тобто ця виставка більше про демократію в дії і те чому важливо провести певні паралелі між тоталітарним режимом в Радянському Союзі і різними наслідками — в тому числі жертвами, які понесла зокрема Україна. Це торкається і штучного Голодомору-геноциду, репресій і навіть техногенних катастроф, яким став Чорнобиль. Жертви цієї катастрофи приховувала, тримала в секреті тодішня верхівка. Якщо ми проведемо паралель між катастрофою, яка сталась 35 років тому і 8-м роком того, як Україна дає відсіч російській збройній агресії, то ми можемо сказати, що путінський режим, який більше 20-ти років при владі, і подібні йому режими призводять до воєн, до біди, до масштабних трагедій. В тому числі через дезінформацію, приховування правди, стратегічну корупцію. Якщо подивитися на те, які зараз є наративи на Заході, то там мова йдеться не лише про корупцію внутрішню, а й про саме стратегічну корупцію. Вона є засобом авторитарних режимів використовувати брудні гроші та корумпувати західні уряди для того щоб посилювати свій геополітичний вплив через економічну експансію, через пропаганду здійснювати реваншизм».

«Демократія в дії — це про сильні інституції, де неможливим є приховування важливої інформації. Для українців зараз, зважаючи на те як на українців зараз враховуючи вплив російської пропаганди це дуже актуально. Нам важливо не тільки відновити територіальну цілісність і суверенітет, а й те, щоб Україна, міцніла як держава через стійкість суспільства та життєздатність державних інститутів. Тому ми проводимо виставку в українському парламенті, адже на Верховну Раду покладається величезна відповідальність», — додала Ганна Гопко.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасія РАДІНА в свою чергу додала: «Роботи сучасних дизайнерів яскраво ілюструють, що корупція  — це глобальна проблема на рівні зі зміною клімату і пандемією коронавірусу. Аби протидіяти їй, маємо зрозуміти, що корупція   — не абстрактна проблема, а загроза як, національній, так і глобальній безпеці, загроза благополуччю майбутніх поколінь».

Техногенні катастрофи, брудне повітря і вода, зникнення лісів не завжди асоціюється з поганим врядуванням. А часто саме зловживання владою, корупція є прихованою причиною цих бід. Унеможливити їх, як стверджують організатори заходу, допоможе нульова толерантність до корупції, реформування судочинства, протидія дезінформації. Це основа для прозорого, відповідального і ефективного урядування.

Валентин ТОРБА, «День»
Газета: 
Рубрика: