Бережіть собори душ своїх… Бо з усього найгіршого, що може бути в людині, душа заяча, душа раба!
Олесь Гончар, український письменник, літературний критик, громадський діяч

Умови для «нормандської зустрічі»

«Ми маємо говорити про можливості проведення місцевих виборів на Донбасі після того, як там не буде жодних військових незаконних формувань», — Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ
19 листопада, 2019 - 18:28
ФОТО REUTERS

Делегації України та Чехії в межах зустрічі на найвищому рівні в Києві домовилися про розширення двостороннього військово-технічного співробітництва. «Ми також домовилися розширити двостороннє військово-технічне співробітництво, зокрема започаткували виробничу кооперацію в окремих високотехнологічних сферах. Дякую уряду Чехії, який за зняття всіх бар’єрів у торгівлі з Україною військово-промисловою продукцією», — заявив Президент України Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Чехії Андреєм Бабішем у Києві у вівторок (interfax.kiev.ua).

«Я приїхав з однозначним повідомленням, що ми підтримуємо Україну та її народ і не сприймаємо та засуджуємо російську агресію на сході України, а також незаконну анексію Криму. Звісно, ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах. Цей приїзд і наша зустріч уже говорять про те, що ми виходимо на новий рівень взаємовідносин між нашими країнами»,              — сказав Бабіш.

Зеленський і Бабіш також обговорили ситуацію на Донбасі й підготовку до саміту «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція та РФ). «Я розповів пану прем’єр-міністру про наші зусилля для припинення війни на Донбасі, повернення всіх українських територій і підготовку до нормандської зустрічі, яка, сподіваюся, відбудеться протягом найближчих тижнів», — заявив Зеленський під час спільної прес-конференції.

«Щодня ми можемо говорити про припинення війни на Донбасі, повернення наших територій. Але ми не можемо просто про це говорити — треба домовлятися про повернення наших територій. Я говорю про спочатку зрозумілі якісь терміни», — сказав Зеленський. Також він зазначив, що «хоче говорити про повернення, деокупацію Донбасу з якимись більш-менш чіткими термінами».

«Є серйозні питання, пов’язані з безпекою, гуманітарні питання. Є питання, пов’язані з місцевими виборами. Тобто ми маємо говорити про можливості проведення місцевих виборів після того, як там не буде жодних військових незаконних формувань. Розпочати цю розмову ми повинні», — сказав Президент України.

«Якщо ми говоримо про звільнення наших хлопців або про обмін полоненими, тобто таке словосполучення «обмін всіх на всіх», і для нас усіх, для мене особисто, для суспільства також має бути більше конкретики», — сказав Зеленський. Він наголосив, що «хоче повернути всіх наших людей додому». «Я теж хочу говорити коли. Якщо всіх, то коли? Для мене відповідь на запитання «коли?» — це конкретні терміни і «найближчим часом»», — зазначив Президент України.

Тим часом, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що за підсумками саміту «нормандської четвірки» може бути погоджено документ, але наразі незрозуміло, матиме він характер зобов’язальний чи декларативний: «Можна очікувати, що узгоджуватиметься певний текст. Що це буде за документ і чи буде він підписним, наразі говорити передчасно, щодо цього якихось спільних рішень із цього приводу немає».

Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ