Мир, прогрес, права людини – ці три цілі нерозривно пов’язані. Неможливо досягнути якоїсь із них, нехтуючи іншими.
Андрій Сахаров, фізик, правозахисник, дисидент, громадський та політичний діяч, лауреат Нобелівської премії миру

Візит солідарності

Великобританія і Польща запропонували Києву новий формат переговорів щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Рішення за Києвом...
1 березня, 2017 - 19:26
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

1 березня два міністри закордонних  справ Великобританії та Польщі Борис Джонсон і Вітольд Ващиковські здійснили спільний візит до Києва і провели переговори з вищим керівництвом нашої держави. 

«Здійснюємо спільний візит з міністром закордонних справ Польщі, щоб продемонструвати Україні, що ми на 100% підтримуємо її у боротьбі проти російської агресії». Так прокоментував у Twitter мету цієї поїздки глава британського зовнішньополітичного відомства  Боріс Джонсон, який вдруге перебуває у нашій країні. Окрім того, він додав,  що Великобританія зберігає свою прихильність захисту суверенітету України. «Ми твердо переконані, що анексія Росією Криму є незаконною, і закликаємо Росію повернути його», — наголосив Джонсон. 

Під час перебування Джонсон встиг прорекламувати британську техніку. Він зокрема, прокатався на тракторі британської фірми JCB, яка має представництво в Україні. «Британська фірма JCBmachines, — написав Джонсон у Twitter, виконує велику роботу в Україні демонструючи британський досвід та експертизу. Я хочу, щоб торговельні зв’язки Британії та України ставили ще міцнішими». 

Треба нагадати, що нещодавно «День» опублікував матеріал «Чим приваблює українців Великобританія?», в якому намагалися розібратися, що об’єднує наші країни і чим для України можуть бути корисними відносини з Туманним Альбіоном. І одна з головних причин є те, що Британія поза ЄС буде ще більше підтримувати нашу країну.

Зі свого боку голова польського МЗС Вітольд Ващиковські сказав, що Польща і Великобританія з початку Революції Гідності підтримали Україну на проєвропейському шляху. «Я дуже радий, що разом з міністром Борисом Джонсоном ми зможемо підтвердити нашу прихильність європейському вибору України, її суверенітету і територіальної цілісності, — підкреслив він. 

У матеріалі «Про неподільну свободу або Яку Польщу ми любимо?». «День» відзначав, що польське гасло «За нашу і вашу свободу», не втратило актуальності і відтак є сподівання, що обидві країни будуть орієнтуватись у відносинах на майбутнє, а спроби деяких політичних сил у Польщі повернути недавню історію в політику залишаться в минулому.  

«МИ ПОВИННІ ЗАЛУЧАТИ БРИТАНІЮ І ПОЛЬЩУ ДО КОЛА ПЕРЕГОВІРНИКІВ «НОРМАНДСЬКОГО ФОРМАТУ»

Володимир ХАНДОГIЙ, президент Громадської організації «Українська асоціація зовнішньої політики», екс-посол у Великобританії, Київ:

— Цим візитом обох міністрів продемонстровано підтримку України як нашими найближчими сусідами Польщею, так і більш віддаленою, але не менш авторитетною Британією. 

Добре, що нас підтримують британці, які самі виходять з Євросоюзу, але разом  з тим стимулюють Україну до подальшої європейської інтеграції. Поки що вони перебувають у складі ЄС і ведуть позитивну щодо нас політику і це те плече, на яке ми можемо опертись у різних ситуаціях у Євросоюзі.

Треба зауважити, що Польща і Велика Британія не є безпосередніми учасниками «нормандського формату», хоча Варшава неодноразово заявляла про бажання і готовність долучитись більш конкретно до перегорів щодо врегулювання на сході України. А Британія зі свого боку є підписантом Будапештського меморандуму і за визначенням повинна була б активно брати участь у цих переговорах. Щоправда, можна сказати, що вона більше десь за кулісами перебуває. А це не правильно. Ми повинні залучати Велику Британію і Польщу до кола переговірників. Адже  в принципі питання розширення формату стоїть на порядку денному з огляду на «пробуксовку» Мінського процесу, якщо не сказати глухого кута. Цілком можливо цей візит і переговори двох міністрів у Києві  пов’язані з цим питанням, зокрема є зондажем того, як нам рухатись далі у цьому питанні.

Микола СІРУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments