Минуле й теперішнє — наші засоби, лиш майбутнє — наша мета.
Гюстав Флобер, французький прозаїк-реаліст, один з найбільших європейських письменників XIX ст.

Заохочення до вакцинації

Попри зусилля прем’єр-міністра Джастіна Трюдо, канадських урядовців критикують за непослідовні заяви
31 березня, 2021 - 19:43
ФОТО REUTERS

Зокрема це робить видання Toronto Sun у своїй редакційній колонці: «з огляду на те, що прем’єр-міністр Джастін Трюдо хоче заохотити якомога більше канадців робити щеплення — як і ми, — було б корисно, якби публічні заяви його уряду з цього питання не спричиняли вагання щодо вакцин». Видання наводить приклад щодо збільшення часового інтервалу між першим і другим щепленням вакцинами Pfizer-BioNTech, Moderna та AstraZeneca до чотирьох місяців, яке «головний науковий радник уряду Трюдо назвав «експериментом на рівні населення»». Основною проблемою є дефіцит вакцини в Канаді, вважають у виданні.

«Тепер це повторилося з вакциною AstraZeneca. NACI рекомендував не давати його людям до 55 років до подальшого вивчення можливих побоювань щодо тромбозу. Але Health Canada заявляє, що AstraZeneca «не асоціюється із збільшенням загального ризику тромбозу», що «користь і надалі перевищує ризик», і «канадцям рекомендується імунізація будь-якою із дозволених вакцин COVID-19, які доступні в Канаді»». Плутанина збільшила вагання щодо вакцини AstraZeneca, як показало опитування, опубліковане у вівторок, зазначається в матеріалі Toronto Sun. У виданні закликають урядовців до вироблення спільної позиції.

Нагадаємо, що Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) 30 березня заявило, що переваги вакцинації препаратом британсько-шведської компанії AstraZeneca, зупиненої в низці країн після появи інформації про освіту тромбів у вакцинованих, перевищують ризики.

На фото: прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо спостерігає, як медсестра Тхі Нгуєн робить щеплення від COVID-19 у клініці в Оттаві, Онтаріо, Канада, 30 березня 2021 року.

Газета: 
Рубрика: