Коли людина має себе, свій хребет, свій центр, свою основу, свою гравітацію, сказати б, тоді все падає на свої місця — і людина схожа на Ейфелеву чи Останкінську башту, а не на гарбу сіна.
Василь Стус, український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, представник культурного руху шістдесятників

Зімбабве: військові захопили владу

16 листопада, 2017 - 10:49
ЮНАК МИЄ АВТОБУС ІЗ ЗОБРАЖЕННЯМ ПРЕЗИДЕНТА РОБЕРТА МУГАБЕ / ФОТО РЕЙТЕР

15 листопада 2017 року. Хараре. В ніч на середу військові Зімбабве взяли під свій контроль ситуацію в країні, захопивши телевізійний центр і заблокувавши під’їзди до головних урядових будівель, парламенту та судів у столиці, повідомляє Reuters. Генерал-майор Сібусісо Мойо повідомив у телеефірі, що 93-річний президент країни Роберт Мугабе і його родина «цілі та неушкоджені» та додав, що це не переворот, а операція, спрямована на злочинців у оточенні глави держави. Мугабе очолює країну протягом 37 років. «На відміну від його високого статусу на континенті, на Заході Мугабе засуджують, як деспота, чиє згубне управління економікою та готовність вдатися до насильства задля того, щоб зберегти владу, зруйнувало одну з найбільш перспективних країн Африки», — йдеться в статті Reuters. Місцеві ЗМІ повідомляють, що президент Мугабе готується піти у відставку, ймовірною наступницею вважають його дружину Грейс.

Підготувала Наталія ПУШКАРУК
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments