Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

1 квітня партіям буде не до сміху

16 січня, 2003 - 00:00

На 1 січня 2003 року Міністерство юстиції зареєструвало 125 партій, з посиланням на прес-службу міністерства повідомляє Інтерфакс-Україна . До 1 квітня ці партії повинні привести свої програмні і статутні документи у відповідність із законом «Про політичні партії в Україні», прийнятим парламентом 5 квітня 2001 року, і подати їх до Мін’юсту для перевірки. Коментуючи перевірку, яка, згідно із законом, має відбутися через рік після парламентських виборів, міністр юстиції Олександр Лавринович відзначив, що на відповідність закону буде перевірено всі партії, але насамперед ті організації, які подадуть до Мін’юсту документи у встановлений термін, а також ті, що не мають регіональних структур. О. Лавринович допустив, що «кількість партій в Україні дещо зменшиться». За його словами, деяких із зареєстрованих парторганізацій не виявлено за вказаними ними у статутних документах адресами.

За словами міністра, в Україні всього у 27 партій є регіональні структури, причому найбільшу кількість мають СДПУ(О), партія «Демократичний союз», «Жінки за майбутнє», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Партія регіонів, СПУ і КПУ. Діяльність 35-ти партій поширюється на менш ніж половину регіонів країни, сказав О. Лавринович. Ці організації мають незначну кількість структурних підрозділів. Не мають жодного зареєстрованого регіонального відділення 11 партій.

Найбільше регіональних організацій зареєстровано у Донецькій (1709), Дніпропетровській (1262), Київській (1152), Харківській (1119) та Одеській (1084) областях. У Криму нараховується 77 республіканських і 757 районних, міських і районних у містах організацій.

Газета: 
Рубрика: